Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak dodać dziecku odwagi ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak dodać dziecku odwagi ?

    Może nie mam takich wielkich problemów z synem (5 lat) ale wiem że brak mu odwagi ,w domu odważny w szkole już nieśmiały Boi się każdej nowości Np ostatnio pani higienistka była a w przeddzień mówiłam i opowiadałam co będzie się działo bo to tylko badanie
    ma kolegę który się z niego śmieje bo mamusia go zaprowadza ... i widzę po jego zachowaniu że wszystko w sobie dusi i trudno mu coś powiedzieć żeby się nie bał ,żeby odowiedział coś ...
    wież że jak od małego nie zbuduję w nim takiego poczucia wartości to trudno mu będzie i w przyszłości
  •    
       

    #2
    Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

    Może brak odwagi wynika z tego, że zawsze jest z Tobą? No wiesz, nigdy nie idzie sam, nigdzie, nawet do higienistki, wiec nie może sprawdzić, że jest w stanie to zrobić i że nie ma się czego bać.
    Zresztą, może po prostu tak ma, ja jestem lękliwa bardzo. Może nie trzeba mu mówić, ze ma się nie bać, szczególnie nie wolno wyśmiewać jego lęków. Powiedzieć mu "to, że czujesz lęk jest ok, tak będziesz czuł. Nauczymy się razem z tym radzić". Jeśli jest neurotyczny, lękliwy tak osobowościowo, to nigdy nie przestanie się bać. I źle byłoby, gdyby miał problem z tym, że się boi. A chyba już ma, skoro o tym nie mówi.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

      czasami dzieci są nieśmiałe ale w kolejnych latach swojego życia wyrabiają się i stają się coraz bardziej odważne dlatego cały czas wspierałabym syna, i namówiła go np. na rozwój w kierunku jakiegoś sportu indywidualnego

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

        Mam właśnie nadzieję że to minie ze to tylko kwestia czasu Wspieram go ,dużo mu mówię i tłumaczę chwalę aby go zachęcić do dalszego działania ale póki co widzę że w gronie swoich kolegów to jest bardzo niśmiały

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

          Jeszcze jest trochę mały, więc ma prawo. A w domu możesz z nim zabawić się pacynkami i odegrać scenki z życia np. Jak odpowiedzieć koledze który się śmieje z misia. Lepiej też czasem za bardzo nie przygotowywać na nowe sytuacje mówiąc "nie bój się to będzie tak tak i tak" tylko lepiej odegrać scenkę A twój synek ma prawo się bać różnych sytuacji, bo jest jeszcze mały.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

            Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
            Jeszcze jest trochę mały, więc ma prawo. A w domu możesz z nim zabawić się pacynkami i odegrać scenki z życia np. Jak odpowiedzieć koledze który się śmieje z misia. Lepiej też czasem za bardzo nie przygotowywać na nowe sytuacje mówiąc "nie bój się to będzie tak tak i tak" tylko lepiej odegrać scenkę A twój synek ma prawo się bać różnych sytuacji, bo jest jeszcze mały.
            Bardzo fajny pomysł z tymi scenkami, faktycznie dziecko może zobaczyć daną sytuację, scenę jako obserwator stojący z boku.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

              Mi też ten pomysł bardzo się spodobał. Moze i ja kiedyś ten pomysł wykorzystam. Muszę sobie zapamiętać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                Ja w tym tygodniu wziełam się na sposób - synek grymasił przy jedzeniu, wziełam dwie pacynki które mamy i tak go zabawiłam i wyjaśniłam jak ważny jest obiadek że zjadł wszystko co miał

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                  U nas takie wyjaśnienia nie daja rady. Synek to taki indywidualista i jak sobie postanowi, ze nie to nie, ale z jedzeniem to nie mamy problemu wiec chociaz to.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                    Oh to chyba wszystkie Szymonki tak mają, nasz synek to też indywidualista i trudno go przekonać do czegoś, od małego ma swoje zdanie mimo że nie mówi

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                      Ważne, aby nie poddawać się i walczyć z całych sił o dobro swojego dziecka. Dotyczy to zwłaszcza dzieci zbyt nieśmiałych. xxx To od nas zależy z jakim nastawieniem dziecko wejdzie w życie- czy będzie strachliwe, czy odważne i pewne.
                      Last edited by gagatka; 01-10-2020, 13:53. Powód: reklama

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                        Przede wszystkim, nie zmuszać na siłę do interakcji z innymi dziećmi itd., bo odniesie to odwrotny skutek do zamierzonego.
                        Wiem, o czym mówię, bo sama byłam takim nieśmiałym dzieckiem i zawsze się zamykałam w sobie, jak mnie zmuszano do kontaktów międzyludzkich.
                        Należy je chwalić za dobrze wykonane zadania, drobne sukcesy, oczywiście nie przesadzać w tym, ale ważne, aby dać dziecku sygnał, że jego niska samoocena to tylko jego wrażenie. Grunt, żeby wiedziało, że ma nasze wsparcie w postaci dobrego słowa, możliwości porozmawiania, przytulenia.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                          Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest zapisanie go do jakiegoś teatrzyku. Ja to akurat widzę po sobie - też byłam śmiałym dzieckiem, ale odgrywanie historyjek na scenie pomogło przełamać ta przypadłość.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                            Stawiaj mu zadania, które jest w stanie rozwiązac czy zrobić np. albo jakieś zagadki, albo po prostu pomoc przy sprzątaniu.. no a później go nagradzaj - ale raczej chwal lub niech nagrodą będzie wspólne spedzanie czasu np ogladanie bajki. Pamiętaj, że nie możesz dziecka nagradzac slodyczami, zabawkami czy pieniędzmi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak dodać dziecku odwagi ?

                              Popieram przedmówczynie. Należy dawać dziecku pewne zadania, z którymi wiemy, ze na tym etapie rozwoju sobie poradzi. A jak już je wykona to nalezy chwalić. Ja tak robię i synek zawsze szczęśliwy jak coś mu sie uda, ale naśladuje kogoś dorosłego. Wtedy biję brawo i całuję w główkę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X