Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dawałyście niemowlakom raz pierś raz butle??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dawałyście niemowlakom raz pierś raz butle??

    Słyszałam że można 'mieszać' dzieciaczkom mleka tj. normalnie karmić piersią ale np. jak trzeba gdzieś wyjechać lub nie zdąży się na karmienie to można podać mleko modyfikowane? Robiłyście tak??
    1.03.2009 9:55 FILIPEK
  •    
       

    #2
    Tak ale bardzo rzadko raz w tygodniu lub góra dwa i najlepiej podać swoje mleko odciągnięte wcześniej. Takie małe dziecko jak Twoje może bardzo szybko zasmakować butelki i wtedy koniec karmienia piersią, przekonalo się otym już kilka mam z forum.


    Skomentuj


      #3
      jeśli chcesz karmić długo swoje dziecko piersia to odradzam bo synek może posmakować butelki i niechcieć jesć Twjego mleka
      ŁUKASZ 08.09.2006

      NATALIA JULIA 30.11.2007



      Skomentuj


        #4
        Wiesz to zalezy kiedy chcesz zaczac karmic w ten sposob.im wczesniej tym wieksze ryzyko ze dzidzia nie bedzie chciala piersi.Jednak przy 4 lub 5 miesiecznym niemowlaku nie powinno byc raczej problemu,w tym wieku dzieci dostaja czesto na noc butle z kleikiem na mleku mod.podczas gdy w dzien sa na piersi.To chyba tez troche zalezy od dziecka.Moj synek dostawal wode do picia z butli podczas gdy karmilam piersia i bylo ok. jak chcialam przestac karmic musialam go przekonac do butli bo tak lubil cycusia,sa jednak maluchy ktore kilka razy poczuja butelke i nie chca cyca.Polecam butelki Avent,plyn dziecko musi wyssac przez smoczek jak z piersi wiec nie traci tej umiejetnosci

        Skomentuj


          #5
          no wlasnie tylko ze ja myslalam zeby juz teraz zaczac cos kombinowac bo chcialam wrocic do szkoly wiec weekendy tylko maluszek by mial mleczko z butelki.... moja pani pediatra jest kategorycznie przeciwna i smoczkom i butelkom tak wiec ona mi chyba nie pomoze, zastanawiam sie co mam robic
          1.03.2009 9:55 FILIPEK

          Skomentuj


            #6
            Ja bym radziła tak.Kup sobie dobry odciągacz pokarmu,dobrą butelkę ze smoczkiem który jest podobny do piersi, z Aventa mają takie,woreczki jednorazowe do zamrażania pokarmu.Codziennie odciągaj jedną porcję pokarmu i zamrażaj, potem tatuś odmrozi , podgrzeje w podgrzewaczu i nakarmi dzidziusia pod twoją nieobecność. Z początku może to się wydawać trudne ale potem powinno być ok.


            Skomentuj


              #7
              Pierwszego synka dokarmiałam butelką prawie od początku i nie obraził się na pierś Odstawiłam go gdy miał 15 miesięcy.
              Ale faktycznie dziewczyny dobrze radzą. Często maluchy stają się wygodne i wybierają butlę. Najlepiej wybrać taką z dobrym smoczkiem. Osobiście polecam Canpol lovi. Ten smoczek również z boku ma maleńkie otworki i jak dla mnie najbardziej przypomina pierś. Smoczki avent są zdecydowanie twardsze.
              Najfajniej będzie jeśli faktycznie uda Ci się odciągać pokarm i zamrażać. To wygodne, tanie i zdrowe

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moim zdaniem wszystko zależy od dzieciaczka, ja moją też dokarmiałam butlą - odciągałam pokarm zamrażałam, mąż odmrażał i karmił dziecko, stosowałam smoczki aventu.. po kilku takich dnaich moje dziecko w ogóle nie chciało piersi, pilo tylko tzw. pierwszy sik, póżniej już nie chciało jej się wysilać i ssać piersi, więc z tymi butlami to odradzam ja przez to nie karmie już piersią.

                Skomentuj


                  #9
                  moja ma siódmymiesiąc i a od trzeciecgo jest na mieszanym

                  do dzisiaj cucus w nocy i przed spaniem oraz jak wstanie, oprócz tego dwa razy mojemleko i dwa razy Nan zageszczany kaszką.
                  Lubi cyca i butelkę.
                  Wiec to zalezy od odzidziusia. Ja tylko zadbałam o to by smoczek jak najbardziej przypominał pierś

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez ania_2288 Pokaż wiadomość
                    Słyszałam że można 'mieszać' dzieciaczkom mleka tj. normalnie karmić piersią ale np. jak trzeba gdzieś wyjechać lub nie zdąży się na karmienie to można podać mleko modyfikowane? Robiłyście tak??
                    Witaj,
                    Ja tak nie robiłam bo wiem, że dziecko nie lubi się męczyć a przy piersi musi się wysilać i dlatego bardzo szybko się przyzwyczaja do wygodnej buteleczki
                    Ale jeśli chcesz odstawić dziecko od cyca to podawaj jedzonako na zmianę: cyc, butla, cyc.....

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez ania_2288 Pokaż wiadomość
                      Słyszałam że można 'mieszać' dzieciaczkom mleka tj. normalnie karmić piersią ale np. jak trzeba gdzieś wyjechać lub nie zdąży się na karmienie to można podać mleko modyfikowane? Robiłyście tak??
                      Raczej unikaj takich sytuacji bo malec bardzo szybko polubi butlę i nie będzie chciało cycusia. No chyba, ze chcesz już przestać karmić to co innego

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X