Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kłopoty z nauką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kłopoty z nauką

    Mój synek zawsze się chętnie uczył i odrabiał lekcje. Wszystko się zmieniło, kiedy poszedł do czwartej klasy. Każdy nauczyciel zadaje jakąś pracę domową i zauważyłam, że czasem jest tego po prostu za wiele. Wiecie może jak zachęcić dziecko do nauki? Wiem, że zadań domowych i prac klasowych będzie coraz więcej, a Syn już teraz sobie przestaje dawać rade...
  •    
       

    #2
    Odp: Kłopoty z nauką

    Może warto porozmawiać z synkiem o organizacji czasu. Często jest tak, że dziecko po szkole spędza dużo czasu na zabawie, przed komputerem, telewizorem, a za lekcje zabiera się w wieczorem, kiedy jest już zmęczone i wszystko idzie gorzej. Wiadomo, ze musi odpocząć, ale może warto skrócić ten czas. Co więcej, fajnie byłoby nauczyć go rozplanowywać sobie robotę, że najpierw trudniejsze, potem łatwiejsze. Nauczyć go, żeby robił przerwy. Może warto też zapisać go na korepetycje, albo samemu z nim przysiąść. Dzieci w czwartej klasie mają trochę szok, bo spod skrzydeł kochanej pani przechodzą do wielu nauczycieli, każdy jest inny i po raz pierwszy tak naprawdę muszą siąść do książek. I może po prostu nie potrafią sie uczyć efektywnie. Warto byłoby przetrenować kilka stylów uczenia się i wybrać najlepszy dla syna. Może po prostu jest słuchowcem albo dotykowcem, a podręczniki są jednak dostosowane do wzrokowców.

    Zastanów się też, czy to może wynikać z niedoborów składników mineralnych w diecie albo jakiejś innej choroby.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kłopoty z nauką

      Ja miałam taki system, że jak przychodziłam do domu, jadłam obiad a później od razu siadałam do lekcji. Jak zrobiłam swoje resztę czasu miałam na zabawę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kłopoty z nauką

        Po powrocie ze szkoły do domu dziecko powinno troszeczke odpocząć, później zjeść obiad i wspólnie z rodzicem zasiąść do lekcji.
        Najlepiej wypracować z dzieckiem taki system od wczesnych lat szkolnych

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kłopoty z nauką

          Musi być czas wyodrębniony czas na posiłek, odpoczynek, zabawę i na naukę. Wspólne odrabianie lekcji na pewno dziecko zmobilizuje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kłopoty z nauką

            Hej. A macie jakiś patent na naukę fizyki z dzieckiem?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kłopoty z nauką

              Ważne żeby znalazł coś co go interesuje i w tym kierunku się rozwijał. Uczenie się na siłe jakiś bilologii czy chemii jeśli to nie potrzebne to nie ma sensu. Jedynie żeby to 2,3 mieć w szkole.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kłopoty z nauką

                Myślałaś nad tym, żeby ograniczyć dostęp do telefonów? Ostatnio czytałam, że mogą mieć bardzo negatywny wpływ też na chęć nauki, że za bardzo rozpraszają uwagę dziecka. Ja czytałam tutaj: http://tere-fere.pl/rozwoj-dziecka-a...a-smartphonie/ ale wiem, że w ostatnich latach jest o tym ogólnie co raz głośniej.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kłopoty z nauką

                  Czasem jest tak, że kłopoty w nauce są wynikiem nerwicy, a nie braku zdolności.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kłopoty z nauką

                    Tak jak już ktoś wspomniał, po powrocie ze szkoły dziecko powinno zjeść obiad, chwilkę odpocząć, dopiero wtedy zasiądźcie do lekcji. Niestety nie mamy wpływu na to, ile nauczyciele zadają dzieciom do domu, ale możemy pomóc dziecku dobrze się zorganizować. Niech Twój syn zawsze zaczyna od najtrudniejszych dla niego przedmiotów, a na koniec zostawi te najlżejsze. Taki rozkład pracy na pewno pomoże.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kłopoty z nauką

                      Być może dziecku przydadzą się korepetycje, wtedy będzie mogło nadrobić zaległości i być na bieżąco.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kłopoty z nauką

                        Gdy dziecko ma problemy z nauką i nie nadąża za swoimi rówieśnikami, to przede wszystkim należy dążyć do rozpoznania przyczyny. Szkoła ma obowiązek wspomagać rodziców i nauczycieli w tego rodzaju problemach. Jak to wygląda w nowym prawie oświatowym, to warto na specjalistycznym portalu https://epedagogika.pl

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kłopoty z nauką

                          Chyba najlepiej podsunąć mu coś, co będzie go naprawdę fascynowało, wtedy nie trzeba zachęcać do nauki, dziecko chętnie uczy się samo.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kłopoty z nauką

                            Napisane przez Viola_ Pokaż wiadomość
                            Chyba najlepiej podsunąć mu coś, co będzie go naprawdę fascynowało, wtedy nie trzeba zachęcać do nauki, dziecko chętnie uczy się samo.
                            Pełna zgoda! Jeśli znajdziemy u naszego dziecka, taką dziedzinę, która będzie go fascynować, to nie będzie trzeba go specjalnie zachęcać do nauki.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kłopoty z nauką

                              Może ma jakieś problemy i przez to ma problem z nauką? Warto z nim porozmawiać, a jeśli nie chce to może powinnaś pójść z nim do psychologa?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X