Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-07-2017, 10:15
bertelen's Avatar
bertelen bertelen jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bertelen.polki.pl

Domyślnie Tabletki anty a wątroba

Niedawno w mojej rodzinie umierał wujek na alkoholową marskożć wątroby-trzeba przyznać że żmierć jakby na własne życzneie bo pracowało się na nią latami… A jak to jest z tabletkami? Jak badzo szkodza wątrobie?

Biorę Novynette-dosyć słabe,z niewielką zawartożcią hormonów! Alkoholu nie piję w ogóle więc nie dokadam dodatkowych czynników niszczących watrobę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-2017, 20:31
marzenna-81 marzenna-81 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzenna-81.polki.pl

Domyślnie Odp: Tabletki anty a wątroba

Tabletki mają o wiele mniejszy wpływ na wątrobę niż nalogowe picie. Chyba, że np wątroba z innych przyczyn jest już poważnie chora to wtedy nie nalezy jej niczym dodatkowo obciazac. Ale zanim lekarz przepisze tabletki powinien porobic podstawowe badania m.in wlasnie probe watrobowa. No i nie nalezy zapominac o kontrolnych badaniach. Ja bioretabletki belara juz od kilku lat i one maja malo hormow wiec wyniki mam w normie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-07-2017, 09:57
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jmalinowska.polki.pl

Podpisuję sie pod tym co napisała tutaj kolezanka. Tabletki anty mają o wiele mniejszy wpływ na wątrobę niż nałogowe picie. Nie są jak wiadomo pozbawione ryzyka, jednak nie jest to takie ryzyko jak przy alkoholizmie. Warto jest robić sobie co jakiś czas badania na:
próby wątrobowe
na krzepnięcie
oraz morfologię
Tak aby wiedziec czy wszystko jest ok. Kilka informacji o tym co szkodzi wątrobie jest tutaj:
http://essentiale.pl/co-szkodzi-watrobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-2017, 14:42
ahtoty ahtoty jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ahtoty.polki.pl

Niestety, każdy lek przyjmowany doustnie przechodzi tzn. "efekt pierwszego przejścia" -> po wchłonięciu do jelit trafia przez żyłę wrotną do wątroby, gdzie jest częściowo metabolizowany. Także i antykoncepcja daje wątrobie po mordzie. Możesz wspomóc wątrobe albo jakimiś suplami, co to powszechnie są reklamowane, albo po prostu odtłuścić trochę diete.
Nieprzeczytane 25-09-2017, 20:20
gilza gilza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gilza.polki.pl

Tabletki antykoncepcyjne strasznie podrażniają wątrobę, przynajmniej u mnie ;/ w ciężkich chwilach biorę sobie Sylimarol 70 i jest ok ale niedługo zamierzam w ogóle je odstawić ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-03-2018, 08:22
zieba82 zieba82 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zieba82.polki.pl

Ja biorę tabletki Vibin - one zawierają niewielkie ilości hormonów - i czuję się na nich bardzo dobrze. Nie wiem, jak wpływ na wątrobę ale póki co nic mnie nie boli Oczywiście przed podjęciem decyzji o jakichkolwiek tabletkach trzeba wybrać się do lekarza i z nim omówić szczegóły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-03-2018, 14:13
a_grestowa a_grestowa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
a_grestowa.polki.pl

Jeżeli lekarz przepisał Ci je po badaniach to nie powinno być problemu. Dodatkowo, warto co parę miesięcy badania powtórzyć, żeby skontrolować sytuację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2018, 10:12
Marlenka33 Marlenka33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Marlenka33.polki.pl

Dokładnie, ja belarę biorę już dłuższy czas i jak dotąd badania wychodzą książkowo, no i czuję się przy nich dobrze, nawet lepiej niż wcześniej zanim zaczełam je brać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2018, 17:12
mariawolanska mariawolanska jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

tabletki anty szkodzą wątrobie, nie ma co ukrywać tymbardziej, że przyjmowane są codziennie... możesz zainteresować się jak wspierac detoks wątroby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-09-2018, 11:01
ddd333 ddd333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ddd333.polki.pl

Ja też biorę Vibin, to są tabletki dwuskładnikowe. Jestem z nich bardzo zadowolona. Przyjmuje się je w systemie 21+7. Biorę je już od 1,5 roku i nic mnie nie boli - ani żołądek ani wątroba
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania