Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-11-2008, 11:40
Basia101
Guest

Zobacz mój nowy profil
Basia101.polki.pl

Domyślnie

u nas wywaliliśmy smoka jak mały miał 1,5 roku. Początki były trudne ale jakoś przetrwał i on i my
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-2008, 18:46
dorota19791's Avatar
dorota19791 dorota19791 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dorota19791.polki.pl

Zdjęcia: 30
Domyślnie

moja corcia nie chce smoka ale za to syn ciagna dydka do 18 m-ca zycia , ktoregos razu dydek spadl na ziemie i byl caly w piasku , powiedzialam ze dydus jest brudny a on sam go wyzucil do smietnika i wiecej o nim nie wspominal
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-2008, 19:01
moniaB's Avatar
moniaB moniaB jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
moniaB.polki.pl

Domyślnie

moja Marysia zrezygnowała ze smoka jak miała 5 m-cy, sama go nie chciałą. słyszałamże dzieci potrzebuja ssania do 6 m-cy

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-11-2008, 20:43
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

ja smoka dałam jak mała miała miesiąc bo miała taką potrzebę ssania a piersi nie chciała
ale jak miała 2 miesiące to odstawiłam bo sie tylko złościła wypadał jej
przez pierwszą noc trochę marudziła ale potem było tylko lepiej
ostatnio dałam jej o tak żeby sprawdzić czy pamieta jak sie ssie
nie pamięta pooglądała go i wyrzuciła

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2008, 15:32
Aninka38 Aninka38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aninka38.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał moniaB Zobacz post
moja Marysia zrezygnowała ze smoka jak miała 5 m-cy, sama go nie chciałą. słyszałamże dzieci potrzebuja ssania do 6 m-cy
popieram, też tak wyczytałam, później to tylko przyzwyczajenie
Nieprzeczytane 23-11-2008, 19:21
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

Z tym to czasem może być problem. Ja właśnie go miałam!! Córa oddała smoka jak miała ponad 2 latka!! Oddała go gdy wmówiłam jej że na święta przyjdzie zajączek, który chce dać jej prezent ale jednak smoczka musi oddać. Oliwka tak bardzo chciała dostać Fifi, że smoka oddała a potem wcale nie płakała. Jednak już każdego dnia zasypiała ze swoją pzytulanką ((która teraz została pomalowana babci szminką )).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 21:29
30kasa 30kasa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
30kasa.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

Moje kochane, Nikodem ma 31 miesięcy butli nie było ale smok jest do dziś. Oczywiście chwalić się nie ma czym, też mnie to denerwuje i mam zamiar niedługo odstawić smoka. Ale nie widze powodów do zmartwien, zgryz oki, a że Nikoś jest strasznie krzykliwym dzieckiem to nie ukrywam, że smok zapewnia mi chwile ciszy. Napewno mnie za to zganicie, ale cóż jestem szczera, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2008, 22:44
elkoral elkoral jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
elkoral.polki.pl

Domyślnie

Moja ma 2 i jeszcze jest smok! Tylko w nocy do zasypiania...Czasami uda jej się bez ale w nocy tak płacze jak się przebudzi, że nie mam serca jej zabrać....Głupia byłam ze jej dałam jak była Mała bo przez pierwsze trzy miesiące nie chciała!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2008, 09:47
ellaja1728's Avatar
ellaja1728 ellaja1728 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ellaja1728.polki.pl

Zdjęcia: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał elkoral Zobacz post
Moja ma 2 i jeszcze jest smok! Tylko w nocy do zasypiania...Czasami uda jej się bez ale w nocy tak płacze jak się przebudzi, że nie mam serca jej zabrać....Głupia byłam ze jej dałam jak była Mała bo przez pierwsze trzy miesiące nie chciała!
moj maly tez nie chcial. tyle ze "tesciowa" poszla z nim (mial wtedy 4-5 msc) do apteki i razem wybrali smoka. teraz nie zasnie bez smoka. a w nocy budzi sie dostanie smoczek i pada, jakby dotknal go ktos czarodziejska rozdzka. fakt od kiedy ma smoka jest troche spokojniej z nim. jak marudzi dostaje w budzie "korek" i jest lepiej. ehhh niedlugo mnie czeka walka z odstawianiem zmoka
Nieprzeczytane 07-12-2008, 10:04
Anna200610's Avatar
Anna200610 Anna200610 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anna200610.polki.pl

Miasto: Nederland
Zdjęcia: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał izk@ Zobacz post
W jakim wieku wasze dzieci pozegnaly sie ze smoczkiem? A moze jeszcze "korzystaja" z niego? Jaki jest najlepszy czas by pozucic tego "przyjaciela?

Piszcie

moj synek oduczyl sie ssania smoczka w wieku 8 miesiecy

U nas to samo, kilka dni przed skonczeniem 8-go miesiaca bylo zegnanie smoka, "bunt" trwal niecale 2 dni i pomocne okazaly sie szmacianki przytulanki, z ktorymi spal "od noworodka" a na nowo odkryl je wlasnie w tych trudnych chwilach ogolnie - nie bylo zle, ale to w wiekszosci przez wzglad na wiek mysle

Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania