Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-12-2008, 13:59
luska884 luska884 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
luska884.polki.pl

Miasto: Włocławek
Domyślnie

no w sumie fakt narazie całymi dniami można się wylegiwać w łóżku wstawać o której się chce i robić to na co ma się tylko ochotę no a jak już maluszek będzie to koniec z tym....... ale po mimo to ja codziennie po kilkadziesiąt razy rozmawiam z moja córcia hehehe tłumacze jej ze już może wyjść z brzuszka ze wszyscy na nią czekają i już nie musi siedzieć i się gnieść w brzuszku bo mogła by się przytulać do mamusi i tatusia..... może to podziała
Nieprzeczytane 02-12-2008, 14:56
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

ja jakos tak nie moge jak tylko sie poloze to wszystko mnie boli,jak za dlugo stoje tez boli,do tegosiedziec tez nie moge bo zaraz mam skurcze...wiec chcac nie chcac musze cos robic caly czas,a potem juz o 19 padam do lozka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:15
ewelunia211's Avatar
ewelunia211 ewelunia211 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelunia211.polki.pl

Zdjęcia: 4
Wyślij wiadomość przez Skype™ to ewelunia211
Domyślnie

mnie tak końcówka tak strasznie męczy... juz sama niewiem co mam ze soba zrobic i mam wrazenie ze moja ciąża trwa juz wieczność!!! juz bym chciała miec to za soba a tak to musze czekać i przez to czekanie zaczynam sie bać
moja Julia urodziła się 26 grudnia o godzinie 12:20
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 17:53
Mycha16 Mycha16 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Mycha16.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał bartuś grudzień Zobacz post
Dziewczyny ten twardniejący brzuch to są skurcze, a może raczej przygotowania do skurczy z takimi samymi jeżdziłam do szpitala i wychodzą one nawet na KTG. Także coraz bliżej

Witajcie!!!
Ja ostatnio cały czas mam twardy brzuch, najgorzej jest w nocy, mała mnie uciska,wogóle jakoś źle się czuje, dzsiaj tylko sniadanie jadłam i kisiel no i cały czas chce mi się wymiotować no i zgaga męczy mnie w dzień i w nocy sama nie wiem od czego.Ostatnio jak byłam u gina to powiedział,że moge urodzić lada dzien a mijają już 2tyg od wizyty i nic, mala mnie tylko straszy pcha się czasem jakby miała już wyjść, chcialabym ale niech sobie jeszcze siedzi jak jej dobrze, termin mam na 16 wiec tylko bym chciała zeby urodziła się przed świętami.Zostalo nam tylko czekać:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 18:58
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

tylko czekac niestety!!! ale ile mozna... juz nie mam sily.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 19:05
ewelunia211's Avatar
ewelunia211 ewelunia211 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelunia211.polki.pl

Zdjęcia: 4
Wyślij wiadomość przez Skype™ to ewelunia211
Domyślnie

Cytat:
Napisał abi1988 Zobacz post
tylko czekac niestety!!! ale ile mozna... juz nie mam sily.
zgadzam sie z toba w pełni ja tez juz niemam siły czekać juz mnie to wykańcza...
moja Julia urodziła się 26 grudnia o godzinie 12:20
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 23:20
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Talking

Cytat:
Napisał Mycha Zobacz post
...... zgaga męczy mnie w dzień i w nocy sama nie wiem od czego....:-)
Sprawdzilam sposób z kaszka Bobovita - pomaga na nawet najgorsza zgage - sa lepsze od tych z Nestle bo sypie sie ja do wody a mleko modyfikowane juz jest w kaszce i nie trzeba przygotowywac osobno, ale chodzi o to ze lagodzi zgage jak nic innego a cierpialam od zgagi tak ze myslalam ze sie porzygam - co wrazliwsze niech wybacza
A poza tym choc do konca mamy z misiem tydzien to wkurza mnie okropna pogoda - poszlabym sobie na miasto wydac troche wysiedzianych w domu pieniedzy, moze jakies prezenty na swienta pokupic, do kawiarni a tak nic tylko co mi przyjdzie wyjsc z domu to leje i wez tu babo zrób cos - poszlabym gdzies potanczyc w tlumie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2008, 23:24
mamcia14's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie gg

Tak mi teraz przyszlo ze jakby któras grudniowa mamunia chciala poklikac na gg to ja bardzo chetnie tez. A to mój numer3784594
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2008, 11:03
luska884 luska884 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
luska884.polki.pl

Miasto: Włocławek
Domyślnie

z tą pogoda to prawda ale ja jestem totalnie przez nią wykończona i co gorsza znowu mi się zdarzaj napady histerycznego płaczu z byle powodu a do mojej malej nie dociera ze już może wyjść z brzuszka co do zgagi ja od początku walczę z nią tymi kaszkami bobovity i nie ma lepszego sposobu
A mam pytanie myślałyście o tym żeby wywołać poród jeśli z dzidzia jest wszystko oki tylko nie chce wyjść ale nie chodzi mi o wywoływanie przez chodzenie po schodach itd tylko normalnie prze lekarza
Nieprzeczytane 03-12-2008, 12:15
mamcia14's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Histeryzowanie to norma w ciazy - bynajmniej dla mnie - chociaz teraz to juz sobie radze i daje sie utulic jakos jesli Mój nie wykaze zbytniego braku empatii. Nie wykazal wczoraj i smarowal w lazience az do wpól drugiej w nocy - ocknelam sie na kanapie z wielkim bólem wielkiego brzucha, a w lazience syf i jak tu zrobic siku?????? Nie wytrzymalam i w placz. Tyle ze bylam tak wsciekla ze nie pozwolilam sobie za bardzo, bo wiem ze on chce to wszystko dla dzidzi przygotowac by miec dla nas czas potem i nie robic juz wiecej tego, ale co emocje robia z psychika?!!! Ale jak cos nie tak to zaraz rycze a potem czkawka sie odbija u malucha nawet do godziny.
A z tym wywolaniem porodu to nie wiem sama bo np. jak 10 grudnia nie urodze i nic do 12-go to 12 mam wizyte u poloznej i moge miec wstepnie próbe wywolania porodu jakas prostsza metoda. Próbowalismy seksu ale nic nie dalo Osobiscie wolalabym poczekac nawet tydzien po terminie jesli dla dzidzi to cos zmieni. No i wtedy zaplanowac przerwanie wód plodowych w szpitalu. Ale planowalam dziecko i wolalabym nie planowac kiedy sie ono urodzi. Chcialabym miec choc taka niespodzianke.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania