Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-2008, 14:35
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Zdjęcia: 1
Domyślnie

witajcie dziewczyny,
nie potrafię pomóc jak przestawić dziecko na butlę, bo mnie się to nie udało ale być może pomysł pieczulki zdziała cuda ??? głodem...
mój synek sam odstawiał się od cyca w dzień stopniowo od ok. 7 mca dostawał kaszki, zupki i zajmował się zabawą zapominał o cycusiu i jadł w dzień coraz mniej.

Jedyne co mogę poradzić to jak dostawić od cyca w nocy, bo to udało się nam w 3 dni. Tylko, że tu potrzebna i NIEZBĘDNA jest pomoc męża który wstanie do dziecka jak zapłacze, uspokoi, może da coś do picia (wodę) - mama nie może się nawet odezwać, żeby dziecko jej nie usłyszało, bo będzie krzyk i wołanie o cyca po 3 dniach synek przestał się upominać o cycusia i przestał budzić się tak często.

POWODZENIA ŻYCZĘ,
może nie być lekko ale trzymam kciuki

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 15:48
30kasa 30kasa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
30kasa.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

Witam, karmiłam piersią 17 miesięcy i wiem co czujesz, sama przez to przechodziłam, a do pomocy do dziś nie ma nikogo, wszyscy na chwilę, ale mam to gdzieś przynajmniej nikt mi nie zarzuci,że dziecko mi wychował. Chociaż nie ukrywam, że zazdroszcze kol których mamy lub teściowe chętnie zajmują się pociechami. Ale do rzeczy bez płaczu sie nie obeszło trwało to w sumie trzy noce, w ciągu dnia nie było takich strasznych histerii. Poprostu smarowałam brodawkę cytryną za każdym razem co chciał wziąć cyca do buzi. Wiem, że twoje dziecko ma 6 m-cy ale kilka razy i poskutkuje i w koncu ze chce butelke albo niekapek. Raz cyc z cytryną i od razu butla, porówna smaki i zaczai, że butla nie jest kwaśna. Powodzenia, trzymam kciuki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 17:03
polavica's Avatar
polavica polavica jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polavica.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał laluna Zobacz post
no i dalej tak samo

ode mnie zje deserek a obiadek od tatusia, niestety tatuś nie ma jakoś czasu na karmienie zupką, która już się stała koniecznością, moje mleko i deserki nie mają żelaza

myślałam, że dostanę tu jakieś konkretne porady, bo mogłabym już od teraz iść do pracy a tak to cycuś i chałupa i tak wkółko
jezeli chodzi o flache to jak dziecko niechce to tylko 2-3 dni ryczy a pozniej juz je,tak wiec wytrwalosci i zobaczysz ze sie przestawi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2008, 10:02
darianna37 darianna37 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie

hej dziewczyny - mamuśki

cieszę się, że jest jakiś odzew i współczuję, bo wiem jak to jest być "upupionym" przez takie małe niewinne coś

jak juz wyżej pisałam, sama zajmuję się dzieckiem i to dosłownie, tatuś daje zupkę i od dwóch dni od niego zjada około 3/4 słoiczka + około 1/2 herbatki z kubka niekapka (i tak z niego kapie)

w każdym razie - NIE DA SIĘ SAMEJ!!! cycek jest zbyt widoczny, pachnący, ponętny, o kiziu-miziu przy karmieniu nie wspomnę

wczoraj nakarmiłam cycusiem i wyszliśmy z domu na zakupy, usnął w wózku ululany, wróciliśmy po trzech godzinach od momentu karmienia, obudził się wściekle głodny i ja wyszłam do drugiego pokoju a mąż dał mu zupkę, po zupce podałam im kapiący soczek, bo gęste trzeba popić, wypił połowę kubka i znowu było 2 godziny spokoju, a to już razem 5,5 godziny (trzeba doliczyć czas karmienia), później dałam cycusia, bo piersi się domagały i ja też lubię karmić i popołudniu czy bliżej wieczorka deserek - jakieś tam jabłuszko z marchewką - oczywiście pora obiadowa jest obojętna, my ją dostosowujemy do pory powrotu męża z jednej pracy i pójściem do drugiej

wczoraj tak na poważnie o tym rozmawialiśmy i stwierdziliśmy, że przy wspólnej współpracy jesteśmy w stanie małego doprowadzić do zupek i deserków w ciągu miesiąca, wtedy będzie miał 7,5 miesiąca, będzie siedział stabilnie na nocniczku i wypad do żłobka a ja do pracy czyli do ludziiii!!!

wiem, że napewno nie chwyci się butelki i smoczka, mam cały arsenał, który zapewne komuś sprzedam, w żłobku i tak dzieci siedzą przy stoliczkach i jedzą łyżeczką, wiem bo starszy nastoletni tak właśnie "żłobkował"

jeszcze trochę i się zacznę wymądrzać, ale musicie podawać zupki, bo jest w nich żelazo, narazie zażywajcie żelazo w sporych ilościach to zawsze coś się przemyci przy karmieniu cycusiem, inaczej bobas wpadnie w anemię

ciągle tu zaglądam i czytam wszystkie wasze rady, wiemy już, że jest nam do dokarmiania potrzebny ktoś, kto wpadnie na chociażby pół godziny i da zupkę
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 1 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2008, 21:07
darianna37 darianna37 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie zaczynają się sukcesy

od dwóch dni zjada ode mnie prawie całą zupkę ze słoiczka, popija cyckiem a później deserek, jabłuszko z marchewką mieszam z kremem bananowym, wtedy jest słodsze i chętniej zjada, no i smak nowy
jutro kupię "żywą" rybkę i dam ciut ugotowanej a pojutrze łyżeczkę jajka na twardo

sama sobie radzę i bardzo mnie to cieszy

z innym mlekiem, którego normalnie się nie chwyci spróbuję na grysiku
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 0 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania