Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-2008, 10:00
beata88 beata88 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata88.polki.pl

Miasto: Rzeszów
Domyślnie

Ja zgadzam się z colleen i aninką. Zamiast bucików lepiej zakładać skarpetki antypoślizgowe. A chodzik stanowczo odradzam. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Może lepiej zostwiaj Malca w łóżeczku lub kojcu, w których będzie mógł stać.

Są dzieci, które wogóle nie raczkują tylko odrazu zabierają się za chodzenie. I myślę, że nie trzeba im tego zabraniać. Choć słyszałam, że warto zachęcać maluchy do raczkowania bo podobno wtedy rozwija się lepiej ich układ nerwowy. Ale nic na siłę.

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 13:36
agaimax agaimax jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agaimax.polki.pl

Question maksymilianek 14.07.2008

mój synek ma 4 i pół miesiąca i cały czas chce siedzieć. sam jeszcze nie siedzi ale jak się go oprze to siedzi i nie przewraca się na boki. a jak leży to chce siadać i podnosi głowe. wydaje mi się że to za wcześnie. i staram się żeby jak najwięcej leżał. jak myślicie???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 14:10
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziubdziunia Zobacz post
ja tez słyszalam ze najlepiej to na bosaka moj Kubus to w samych skarpetkach.Zastanawiam sie nad chodzikiem dosłownie tak na 2 godzinki dziennie bo sobie juz nie radzimy on chce cały czas stac
ja też odradzam chodzik, według mnie to jedynie wygoda dla rodziców a krzywda dla dziecka... a 2 godziny dziennie dla dziecka to baaardzo dużo,

piszesz, że synek chce cały czas stać... to i tak, że stoi, nasz od 7go miesiąca jak tylko stanął zaczął sprężynować, podskakiwał non stop, gdy tylko poczuł pod nogami cokolwiek (nasze kolana, brzuch, podłogę, wszystko) i tak mógł skakać godzinami, ile mu radości to sprawiało, a nam ręce mdlały od trzymania go

męczące to było nie powiem, ale nawet przez moment nie pomyślałam, żeby wsadzić go do chodzika...

skarpety antypoślizgowe polecam i na bosaka po domu - najwygodniej!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 14:32
dotty's Avatar
dotty dotty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotty.polki.pl

Wyślij wiadomość przez Skype™ to dotty
Domyślnie

Macie rację dziewczyny, u nas też w domu zakładaliśmy tylko skarpetki antypoślizgowe, z resztą w domu synek zdejmował buciki i tyle tego było
Co do chodzików to jestem zdecydowanym przeciwnikiem wpływają źle na postawę i układ kości stopy, oraz mają wpływ na zaburzenia przestrzenna u maluszka (maluszek korzystający z chodzika często ma problem z określaniem odległości kiedy już nie jest w chodziku). Tak jak zauważyła Izabela22, to po prostu wygoda dla rodzica, my przeżyliśmy jakoś bez chodzika...
Poza tym w żadnym poradniku, artykule czy na podstawie opinii jakiegokolwiek lekarza pediatry czy ortopedy dowiemy się, że chodzik to nie jest dobry pomysł.

Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

Różności do postów
GALERIA OLAFKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 19:33
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

moje malenstwo od poczatku mialo silne nozki jak mial 2-3 miesiace to jak go trzymalam na rekach to probowal sie zawsze oprzec i sprężynował staralam sie mu to ograniczac,tez zawsze chcial siadac albo stac mi na kolanach ale nie pozwalalam mu za długo bo to ze on chce nie znaczy ze napewno moze.

nie mozna we wszystkim ulegac dziecku,
Nieprzeczytane 29-11-2008, 00:49
dotty's Avatar
dotty dotty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotty.polki.pl

Wyślij wiadomość przez Skype™ to dotty
Domyślnie

Mój też mając 7 miesięcy stał z podparciem, myślałam że ominie etap raczkowania ale zaczął raczkować i raczkował dosyć długo, czuł się po prostu bezpieczniej

ps:Wracając do kwestii siadania to nasz synek siedział sam kiedy miał 5 miesięcy sam się tego nauczył, podciągał się za szczebelki w łóżeczku...

Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

Różności do postów
GALERIA OLAFKA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2008, 14:14
marta26's Avatar
marta26 marta26 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta26.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

mam wrażenie że z roku na rok dzieci rozwijają się coraz szybciej, ale to nie reguła. Mój synek siedział bez podparcia jak miał niecałe 7 miesięcy,po kilku tygodniach raczkował, potem stał w wieku 9 miesięcy, a chodzić samodzielnie zaczął jak miał rok i tydzień
Nieprzeczytane 10-12-2008, 10:07
Olcik1908 Olcik1908 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Olcik1908.polki.pl

Domyślnie

moja córcia od jakiegoś czasu łapie się za szczebelki łóżeczka, za bluzke kiedy ktoś się nad nią pochyli i siada. pierwszy raz tak zrobiła jak miała 3 miesiące i tydzień. teraz ma prawie 4 miesiące a oglądanie świata na siedząco podoba jej się tak bardzo, że jak próbuję ją położyć to jest dosłownie histeria.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-12-2008, 10:14
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

i co tu teraz robic z malcami? moj juz duzo chodzi(przy meblach) narazie tylko w skarpetkach abs albo na boso,bo jeszcze duzo raczkuje
wiem ze w sandalkach na sztywnej pietce bylismy wychowani i mam ok stopy.

a Gabrys jak mial miesac to jak tylko czol podłoze to "stawal" na prostych nozkach(i tak mu zostalo), a etap sprezynki mial w wieku ok 3 mies
Nieprzeczytane 10-12-2008, 10:44
ellaja1728's Avatar
ellaja1728 ellaja1728 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ellaja1728.polki.pl

Zdjęcia: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał pieczulka Zobacz post
a Gabrys jak mial miesac to jak tylko czol podłoze to "stawal" na prostych nozkach(i tak mu zostalo), a etap sprezynki mial w wieku ok 3 mies
co znaczy etap sprezynki?
moj skarb siadl w sobote pierwszy raz. siadal sam juz wczesniej tylko ze zawsze sie jedna raczka podtrzymywal. a od soboty juz sam bez podpierania sie no i sam juz staje

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania