Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-11-2008, 08:34
patiew's Avatar
patiew patiew jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Miasto: Ostrów Wlkp.
Zdjęcia: 14
Domyślnie

ja tez mialam dobra opieka w szpitalu tylko mi bylo smutno bo mala lezala na patologii i nie mialam jej przy sobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 10:49
stokrotka1983 stokrotka1983 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
stokrotka1983.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

Urodzenie łozysko to pestka.Polozna kazala mi poprzec tak jak podczas porodu tylko nie tak mocno oczywiscie,i łozysko wyskoczylo.Nawet nie wiedzialam kiedy.A kiedy zabrali dzidzie na dalsze badania a ja zostalam jeszcze na porodówce lekarz i połozna dokladnie mnie przebadali czy wszystko wporzadku.Takze nie macie sie co martwic to najmniejszy problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:05
mammasylwia mammasylwia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mammasylwia.polki.pl

Domyślnie

Boze Cohenna jak ja ci wspolczuje.co ty dziewczyno musialas przejsc.w ogole co to za opieka,ludzie az strach do szpitala pojsc.szczerze to chyba w Polsce wszystko jest takie powalone,wszystko robia z laski jakby rozumy postradaly.jak mowilam ja rodzilam w Anglii i mialam cudna opieke.chociaz na sali porodowej spedzilam tylko 25 min,bo przyjechalam jak juz glowka mojemu wychodzila,to lataly przy kolo nas tzn.mnie,mojego partnera i mojej mamy.pytaly sie czy kawki czy herbatki,oczywiscie dla nich,czy chce znieczulenie,w jakiej pozycji chce rodzic,czy mi wygodnie,naciecie krocza,zapomnij tylko w wyjatkowych sytuacjach.na oddziale tez wszystko pokazali,jak kapac,przewijac,karmic,choc moj maly cycusia nie chcial.lezalam niecala dobe i wypuszczono nas do domu.nie wyobrazam sobie takiego porodu a raczej koszmaru jak ty przeszlas.to nieludzkie.jestem wstrzasnieta do zywego twoja opowiescia.mam nadzieje ze kiedys o tym zapomnisz i bedziesz mogla spokojnie zyc.pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 11:38
asiunia1987 asiunia1987 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
asiunia1987.polki.pl

Miasto: Norwegia
Talking

Ja tak samo nawet nie poczulam ze wyszło mi łozysko zaczełam przec i juz po sprawie było to naet minutki nie trwało pózniej było gorzej bo oczywiscie zszywali mnie....ale łozysko to nic strasznego i w porównani do porodu to sama przyjemność
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 11:58
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał mamma Zobacz post
ja rodzilam w anglii(cudowna opieka) i przy porodzie pytaja sie ciebie czy dac zastrzyk przez ktory lozysko same wyjdzie.ja taki mialam nawet nie czulam nic tak szybko poszlo,a w dodatku mialam moje szczescie w ramionach.
Hej Mamma a gdzie Ty przebywasz w UK?? Ja czekam na moje dzidzi, rodze w UK chcialam zadac Ci pare pytan jesli pozwolisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 20:47
mammasylwia mammasylwia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mammasylwia.polki.pl

Domyślnie

ja w tej chwili w Polsce jestem i tu zostajemy,ale rodzilam w Anglii i mieszkalam tam jeszcze 3 miesiace po porodzie.mieszkalam niedaleko Blackpool i tam tez rodzilam.jesli masz jakies pytania smialo pisz.pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-2008, 11:18
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

wszystko pieknie, czasem jednak mysle ze kobiety w UK za latwo decyduja sie na epidural - w Polsce jesli sie go nie planuje to trzeba placic a to powoduje ze na szczescie nieraz kobiety wiecej z siebie daja przy porodzie i znajduja sile urodzic i nie maja komplikacji z lozyskiem. O wiele czesciej dochodzi do uszkodzenia lozyska bo podaje sie oksytocyne a ta powoduje za silne czasem skurcze i kobitka co miala miec tak pieknie i tak konczy z lyzeczkowaniem i krwawieniem, niestety kumpeli sie nie powiodlo i sie uprzedzilam - dla mnie porazka - bede masochistka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-2009, 21:29
kapia1 kapia1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kapia1.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie

ja nie urodziłam całego i miałam łyżeczkowanie.Bez znieczulenia.
Strasznie to wspominam.To co mi robili po porodzie było dużo gorsze niz sam poród.:/
Nieprzeczytane 29-09-2009, 07:10
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał kapia1 Zobacz post

ja nie urodziłam całego i miałam łyżeczkowanie.Bez znieczulenia.
Strasznie to wspominam.To co mi robili po porodzie było dużo gorsze niz sam poród.:/
O matko,mi lekarz powiedział że łyżeczkowanie to gorszy ból od porodowego dlatego zabieg musi być w narkozie.Przy okazji zszyli mnie jeszcze i nic nie bolało.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-2009, 14:43
kapia1 kapia1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kapia1.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie

a ja czułam każde wpicie igły.a do tego strasznie to dłygo trwało(dłużej niż poród) bo nie mogli sobie poradzic z szyciem :/

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania