Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-11-2008, 11:26
ellaja1728's Avatar
ellaja1728 ellaja1728 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ellaja1728.polki.pl

Zdjęcia: 13
Domyślnie

a jak lize kolko wozka, albo schody? nie zawsze da sie odciagnac i siedziec przy nim i kontrolowac kazda jego reakcje.
ja teraz staram sie jak najmniejszy miec kontakt moich ust z dzieckiem - mam opryszczke. tyle ze wczesniej oblizywalam mu smoczek i czasami lyzeczke.
Nieprzeczytane 27-11-2008, 02:30
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Aninka Zobacz post
dokładnie, a co z całowaniem w usta? też zakazać? bez sensu, nie da się wychować dziecka w sterylnych warunkach, a poza tym takowe są najgorszym co możemy dla dziecka zrobić, później choroby non stop, alergie...
I tu się zgodzę bo dziecko, które nie żadnego kontaktu z bakteriami nie umie ich zwalczać więc w późniejszym czasie może się to okazać bardzo groźne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:39
MMMDSZ MMMDSZ jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MMMDSZ.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał nicola Zobacz post
Ja tego nie robie,przyznam ,że Mnie odrzuca,nie potrafie wziąc do ust smoczka, na spacery zawsze mam dwa..
Widziałam ja koleżanka sama gryzie mięsko a potem podaje na łyżeczce córce,albo zupka ze słoiczka i za każdym razem przed podanie dziecku do buzi oblizuje...dla mnie to nie smaczne.
Nie nalezy do osób sterylnych przesadnie, bo dziecko wiele rzeczy bierze do buzi i tam są zarazki,ale odponić się tez musi..ale z tymi łyżeczkami to nie moge potrzeć..
Witam,
Też uważam że nie powinno się oblizywać ani łyżeczki, ani smoczka. Tym bardziej jak jeszcze do tego mama pali papierosy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:03
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

co innego jak dziecko czasami poliże schody czy coś inego na co nie mamy wpływu

a co innego oblizywanie łyżeczki na to mamy wpływ i możemy unikać

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-2008, 23:04
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

z tego co słyszałam, nie powinno się oblizywać smoczka dziecka bo daje sie mu za darmo własną pruchnicę i bakterie.jesli smoczek spadnie na dywan,lóżko itd to wsadzić mu do buzi( looknąć czy nie ma paprochów)i tym sposobem u dziecka ma sie kształtować odporoność na zarazki. później tak czy inaczej zaczyna brać wszystko do buzi!!!
ja mojej córce nigdy nie oblizałam smoczka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2009, 15:41
justysia1919's Avatar
justysia1919 justysia1919 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justysia1919.polki.pl

Miasto: Jelenia Góra
Zdjęcia: 3
Domyślnie

ja również nigdy nie oblizywałam i nie oblizuję smoczka, jem i pije różne rzeczy i zawsze jakieś tam bakterie mam w buzi, więc chociażby dlatego nie oblizuje mu tego smoczka tylko zawsze w domu przelewam przegotowana wodą, a jak jesteśmy poza domem tylko np. w gościach to również oblewam tą przegotowaną wodą, a znowu jak jesteśmy np. w przychodni na szczepieniu czy wizycie u lekarza to przypinam mu smoczka do ciuszków i nie spada, chyba że go ciąga to go trzymam.
Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_...czy_do_tatusia
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2015, 15:16
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie Odp: Oblizywać dziecku smoczek ,albo łyżeczkę, czy nie?

Mnie uczono aby tego nie robić, ponieważ przenosi się bakterie, wirusy i próchnicę, także ja tak nie robię. Nawet jeśli wydaje się, że jest się zdrowym to dla dziecko flora bakteryjna rodzica może mieć inne znaczenie niż dla niego samego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2015, 16:02
lilas lilas jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lilas.polki.pl

Zdjęcia: 2

Chyba już wszędzie się mówi, żeby nic nie oblizywać. Można przenieść swoje zarazki na maleństwo. Poza tym nie rozumie mani całowania dziecka bezpośrednio w usta. Jak się pocałuje w policzek, to gorszy buziak, czy jak?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2015, 22:51
jancia333 jancia333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia333.polki.pl

Zdjęcia: 4

Oblizywanie smoczka czy łyżeczki dziecku jest jak najbardziej nie higieniczne. Można przenieść bakterie na dziecko poprzez takie zachowanie. Ja niestety nie stosowałam się do tego i nie powiem smoczek pare razy zdażyło mi się oblizać, jednak później już zaczęłam go myć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-2015, 14:04
justyna612 justyna612 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justyna612.polki.pl

Ja nie oblizuje smoczka nawet gdy spadnie na podłogę bo w buzi jest więcej bakterii niż na podłodze czasami zdaza mi się podać coś do jedzenia ze swojego widelca jednak staram się by zawsze dziecko jadło swoimi sztuccami
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania