Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:19
paulina2032's Avatar
paulina2032 paulina2032 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
paulina2032.polki.pl

Domyślnie

Ja jestem już spakowana do szpitala i to nawet od ok 4 tyg ale to przez to że mój poród już się raz zaczął. Zaraz jadę do szpitala i zobaczymy co mi powiedzą, narazie jestem w szale sprzątania
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:33
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

fajnie masz ja niemam sily zeby sie podniesc z fotela,a nie co dopiero sprzatac
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:45
ewelunia211's Avatar
ewelunia211 ewelunia211 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelunia211.polki.pl

Zdjęcia: 4
Wyślij wiadomość przez Skype™ to ewelunia211
Domyślnie

hehe ja tez bym chetnie z fotela nie wstała ale mam mase sprzatania przez to malowanie ... najgorzej jest zacząć bo jak juz zaczne to idzie z górki
he he jak sie rozpędze to nawet niemam chęci przestawać
pomijająć ból pleców to ma swoje plusy... dzień szybciej mija
moja Julia urodziła się 26 grudnia o godzinie 12:20
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:04
Mycha16 Mycha16 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Mycha16.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelunia21 Zobacz post
Mycha ale to masz jakieś podstawy żeby sadzić ze urodzisz wcześniej czy to tylko przeczucie?

witaj, ja mam takie przeczucie,że wcześniej urodze, czasem już mam dosyć tego ciężkiego brzucha, gdybym mogła to zarzuciłabym go na plecy:-), ale czasem myslę sobie jak to będzie, kiedy urodze a mała nie będzie juz kopać w moim brzuszku, chciałabym jak większość urodzić przed świętami
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:19
Member

Zobacz mój nowy profil
Mycha16.polki.pl

Domyślnie

Witajcie mamuśki:-)
Ja tez jestem już spakowana, muszę dołożyc tylko skarpety, bo lepiej miec żeby było ciepło w nogi, lusterko i szczotke do włosów a tak to chyba wszystko spakowane pewnie okaże się w szpitalu czego nam jeszcze brakuje:-)Mam dni kiedy mówię do małej, kochanie dzisiaj możesz wyjść, a czasem mówię kochanie tylko nie dzisiaj bo mama nie ma sily na poród:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 15:21
Member

Zobacz mój nowy profil
Mycha16.polki.pl

Domyślnie

kiedy wyjść na pierwszy spacer w zimę z dzidziusiem?
Zimą należy dziecko najpierw przyzwyczaić do chłodów. W tym celu można dziecko ubrać tak jak na spacer i otworzyć w pomieszczeniu okno. Najpierw okno otwieramy na około 15 minut. Za każdym razem okno otwieramy na dłużej a dziecko z wózkiem przybliżamy coraz bliżej do okna. Należy jednocześnie zadbać aby wózek z dzieckiem nie stał w przeciągu. Po około 3 tygodniach można już zimą wyjść z niemowlakiem na spacer. Pierwszy spacer zimą nie powinien trwać dłużej niż 15 minut i temperatura na zewnątrz nie powinna być niższa niż 0oC. Po pewnym czasie możemy wychodzić z dzieckiem na dłuższe spacery. Należy jednak pamiętać, aby nie wychodzić z dzieckiem (zimą) kiedy temperatura spadnie poniżej -5oC oraz kiedy mocno wieje.

jeśli macie jakieś ciekawostki dotyczące naszych malenstw czy porodu, albo rady chętnie skorzystam, może nie tylko ja jedna:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 15:27
ewelunia211's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelunia211.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mycha Zobacz post
witaj, ja mam takie przeczucie,że wcześniej urodze, czasem już mam dosyć tego ciężkiego brzucha, gdybym mogła to zarzuciłabym go na plecy:-), ale czasem myslę sobie jak to będzie, kiedy urodze a mała nie będzie juz kopać w moim brzuszku, chciałabym jak większość urodzić przed świętami
tez mam coś takiego ale ostatnio zaczynam sądzić ze sama sobie to poprostu wmówiłam ze wcześniej urodze he he siła persfazji
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 15:55
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

ja tam tak chcialam przed swietami byc w domu,i sobie cc wykrakalam....jeszcze 11 dni i do szpitala
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 09:28
ewelunia211's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelunia211.polki.pl

Domyślnie

a my dalej musimy czekać nieznająć dnia ani godziny...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 18:47
luska884 luska884 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
luska884.polki.pl

Miasto: Włocławek
Red face

hej dziewczyny widzę ze każda z nas coraz bardziej niecierpliwa jest mnie to już tak meczy tym bardziej ze od wtorku lezałam na patologi ciąży oooo ja i wiecie co miała tego pecha a i możne szczęście ze akurat w tej sali gdzie przypadło mi leżeć cały czas przychodziły dziewczyny na wywołanie skurczy czy rozwarcia jak ja im tego zazdrościłam no i przekonałam się ze jednak każda przechodzi inaczej pierwsza fazę porodu...... no porodówkę już sobie obejrzałam dokładnie i z położnymi poplotkowałam

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania