Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-11-2008, 12:12
Cleo_80's Avatar
Cleo_80 Cleo_80 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Cleo_80.polki.pl

Zdjęcia: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał izabela22 Zobacz post
Witaj,
a próbowałaś podawać kaszkę łyżeczką, może jedzenie z butelki mu nie pasuje?
Tak, kaszkę podawałam łyżeczką , ale nie chciał jej jeść.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2008, 16:03
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

witam!

ja powiem tak...odkad skonczylam 3 misiace nie jadlam mleka wogole,probowali we mnie wciskac kaszki grysiki itp.ale niestety to nic nie dalo jadlam tylko owocowe brajki i miksowane zupy,jak juz nauczylam sie grysc doszly parowki i tak do 3 roku zycia...
teraz jestem przerazona bo do tej pory nie jem zadnych nabialow,za 4 tyg bede mama i panicznie sie boje ze moja niunia tez nie bedzie chciala jesc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2008, 22:18
Soniqa Soniqa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Soniqa.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Goplana Zobacz post
Trzeba pamietac ze maluch nie ma jeszcze roku wiec z tym nabialem nie mozna szalec.
Te produkty które wymieniłam to już chyba można przed ukończeniem roku. Z całą pewnością można różne słoiczki z jogurtem i twarozkiem, można też np. Misiowe Jogurciki Nestle
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-2008, 09:35
beata88 beata88 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata88.polki.pl

Miasto: Rzeszów
Domyślnie

Maja02 a upewniłaś się czy nie jest to czasem alergia na białko mleka krowiego albo jego nietolerancja (znajduje się ono w zwykłych mlekach modyfikowanych, na bazie których przygotowujesz przecież kaszki).
A jeśli to nie jest alergia wypróbuj Bebiko Junior 3 w płynie (powyżej 1 roku). Możesz je podawać jako jako mleczny napój lub bazę do przyrządzania posiłków (ale jeśli chodzi o konsystencję kaszek to w tym przypadku pewnie się nie sprawdzi).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-2008, 22:44
kamilawielgosz's Avatar
kamilawielgosz kamilawielgosz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kamilawielgosz.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie

moja jula też nie chciała jeść na początku tych kaszek-również miała odruch wymiotny ale teraz już się do nich przyzwyczaiła o podawaniu mleczka w płynie nie było mowy bo julka nie wie co to butelka,obecnie nie karmię piersią już 3tyg.a jula na śniadanie i kolacje zjada 150ml kaszki dodam że są to smakowe mleczno-ryżowe,próbuj codziennie po kilka łyżeczek a za tydziez,dwa napewno się przyzwyczai
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-12-2008, 22:20
ylka29 ylka29 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ylka29.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

mam ten sam problem...Karmię piersią,ale czasami zastanawiam się czy już nie przestać.Ale nie mam jak,bo ani kaszki ani mleczka ani butelką nic...Czasami zje już w łóżku kaszkę z owocami,ale i tak kładzie się i woła"cycy"Nie mam zielonego pojęcia co robić...Hm?przedewszystkim pewnie to odstawić go od piersi,ale nie widzę tego...Płacz i kwik i takie tam...Chyba nie mam odwagi
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-2008, 08:18
Cleo_80's Avatar
Cleo_80 Cleo_80 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Cleo_80.polki.pl

Zdjęcia: 58
Domyślnie

Muszę Wam powiedzieć , że są postępy. Mały przekonał się do smaku mleka (nie wybrzydza już), ale wypija zaledwie 90ml. Co do kaszek to zje łyżeczkę , góra dwie i koniec. Chyba nadal mu nie smakują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 17:13
aga342 aga342 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aga342.polki.pl

Domyślnie

Witam moja osmio miesięczna córunia też nie uznaje kaszek a butelce to mowy nie ma do niedawna jeszcze ładnie kaszki łyżeczką wcinała a teraz obraziła się na całego. Jedynie danonki bakusie i jogurty najlepiej z dodatkiem biszkoptów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2009, 17:45
nichol nichol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
nichol.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Nie chce kaszek ani mleka

Mam ten sam problem- mój Krystian jutro kończy 8 miesięcy.
Jest na cycu i tak jak Wasze maluchy- od urodzenia nie toleruje butelki, teraz nie chce mleka modyfikowanego ani żadnych kaszek.
Pije soczki i herbatki z niekapka z miękkim ustnikiem, ale kiedy podsuwam mu w nim mleko- nie ważne czy moje odciągnięte, czy modyfikowane- pluje, odpycha kubek i otrzepuje sie jak po ciepłej wódce
Widze po datach że pisałyście już jakiś czas temu, więc Wasze maluchy już są starsze... Napiszcie prosze jak skończyla sie Wasza walka z małymi bezmlecznymi cwaniaczkami.
Pozdrawiam

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:38
qmpela qmpela jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
qmpela.polki.pl

Domyślnie Odp: Nie chce kaszek ani mleka

Cytat:
Napisał Cleo_80 Zobacz post
Mój synek za niedługo skończy rok. Już kilka razy próbowałam podawać mu kaszki i mleko modyfikowane , ale on się tylko krzywi , albo ma odruch wymiotny po ich spróbowaniu. Chciałabym go odstawić od piersi, ale nie wiem co mam mu podawać do jedzenia , skoro ani kaszek , ani mleka nie chce jeść. Może jakieś mleko smakowe mu kupić (bananowe, waniliowe) , ale boje się , że ich też nie zechce ? Myślę, że jemu w ogóle posmak mleka modyfikowanego nie podchodzi (wiadomo w kaszkach też jest to mleko). Nie wiem co robić ...
Ja mam ten sam problem, tyle tylko, że mój synek ma dopiero 5 i pół miesiąca a mnie mleko zaczyna zanikać. Robi się to coraz bardziej męczące, bo mały co pół godziny chce cyca. Ssie chwilkę a potem płacz, bo więcej nie ma. A on "kawał chłopa". Zaczęłam podawać mu już zupki jarzynowe z kaszką manną ale przecież musi pić jeszcze jakieś mleczko.
Próbowałam już Bebilon, Nan, Bebiko, i nawet kaszkę mleczno-ryżową Nestle. Już szkoda mi kasy na te mleka. Krzywi się, główkę wykręca w drugą stronę, a mnie aż serce ściska, bo dziecko głodne a ja mleka nie mam ,herbatki na laktacje też nie pomagają. Nie chodzi o smoczek, bo herbatki pije. Przy każdym nowym smaku troche sie pokrzywi, ponarzeka a potem zaczyna jeść czy pić.
Tylko to mleko mu nie podchodzi i koniec. Lekarka mówi ze jak bedzie głodny to zacznie jeść, tylko że jak sie wkurzy to już tylko pierś go może uspokoić.
Już sama nie wiem co robić....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania