Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Chrzest
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-10-2008, 11:41
Gosiena Gosiena jest offline
Banned

Zobacz mój nowy profil
Gosiena.polki.pl

Domyślnie

Ja chrzciłam jak moja córka miała 10 m-cy. Nie płakała w czasie mszy, trochę wierciła się na rekach już w czasie samego obrzędu chrztu. próbowała złapać np świece chrzcielną więc było śmiesznie. Z jednej strony lepiej chrzcic jak najwcześniej a z drugiej str pozniej z dzieckiem jest lepszy kontakt, jest w centrum zainteresowania rodziny i odwzajemnia kontakt
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-10-2008, 13:55
mama_pati's Avatar
mama_pati mama_pati jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mama_pati.polki.pl

Zdjęcia: 51
Domyślnie

my chrzciliśmy jak córeczka miała 5,5 miesiąca. Oj ciężka już byla i nie łatwo ją się trzymało w kościele. Czekaliśmy ze względu na to żeby chrzest odbył się w świeta, bo dziadkowie maja do nas daleko i nie zawsze mogę przyjechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 13:39
karolina2070's Avatar
karolina2070 karolina2070 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
karolina2070.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie

ja chrzciłam córeczkę jak miała niecałe 2 m-ce i nie żałuje że tak wcześniej bo cały chrzest i przyjęcie przespała
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2008, 20:48
doriX28 doriX28 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
doriX28.polki.pl

Domyślnie

Moja Mała miała miesiąc. Początkowo chciałam ją chrzcić później, ale tak wyszło - i dobrze, bo Maluszek przespał całą mszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2008, 12:07
brooke7's Avatar
brooke7 brooke7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
brooke7.polki.pl

Miasto: Leeds
Zdjęcia: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał viviet Zobacz post
Kasia a drugie będzie po babci Stanisława
fajnie bedzie miala do rymu : Kasia Stasia
Stary 08-11-2008, 12:12
brooke7's Avatar
brooke7 brooke7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
brooke7.polki.pl

Miasto: Leeds
Zdjęcia: 11
Domyślnie

Amina Martyna tez troche do rymu drugie imie dostala w urzedzie choc i tak watpie zeby dwie Aminy jeszcze o takim niespotykanym nazwisku byly na swiecie...zbieznosci moze by nie bylo ale w razie czgo drugie imie tak do odroznienia ma

A my nie chcemy chrzcic bo nie jest to zbedne, jak bedzie chciala to sama wybieze wiare dla siebie, a moze bedzie Islamistka? po co robic dziecku problemy
Stary 08-11-2008, 13:26
abi2222's Avatar
abi2222 abi2222 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
abi2222.polki.pl

Domyślnie

moja siostra miala 8 miesiecy,bo mama czekala az mala urosnie do specjalnej sukienki do chrztu:P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2008, 10:12
beata88 beata88 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beata88.polki.pl

Miasto: Rzeszów
Domyślnie

Cytat:
Napisał izabell1203 Zobacz post
Ja chrzciłam Amelke jak miała 2,5 miesiaca.Byl to okres gdzie jeszcze sie tak niewiercila tylko spala. Chrzest przebiegl spokojnie lecz na sam koniec Amelka zrobila kupke hehe
Moja maleńka też zrobiła kupke pod koniec Mszy Chrzciliśmy ją gdy miała 1,5 miesiąca. Im wcześniej tym lepiej. Raz spała a raz nie. Ale była grzeczna. A podczas obrzędu chrztu uśmiechała się Julia odziedziczyła imię po prababci. Prababcia jest bardzo dumna. Podobnie planujemy zrobić w przypadku kolejnych dzieci jeśli się uda
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2008, 15:36
misio100 misio100 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
misio100.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicola Zobacz post
Ja chrzciłam córcie jak skonczyła 2 miesiące, nie spała, trzymałam ja na prosto i uśmiechała się do ludzi w kościele była grzeczna i byłam z niej dumna.
Co do imion to daliśmy tylko jedno, taki zwyczaj w mojej rodzinie a u męża maja po dwa, ale doszlismy do wniosku ,że jest zbędne i tak używa sie jednego imienia a to drugie to tylko poniewiera się w papierach..
To macie dzielnego maluszka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2008, 07:16
gpogpo's Avatar
gpogpo gpogpo jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gpogpo.polki.pl

Miasto: sosnowiec
Zdjęcia: 27
Domyślnie

Mój Jasiu został ochrzczony jak miał 6,5 miesiąca, a to dlatego, że musieliśmy termin dopasować do rodziny przyjeżdzającej z zagranicy. To była połowa czerwca, pogoda była fantastyczna, a Jaśko dzielnie przetrwał całą ceremonię. Księdzem był wprost zafascynowany
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_0011.JPG (57.9 KB, 3 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania