Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-11-2008, 01:01
XstarX XstarX jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
XstarX.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał patiew Zobacz post
ja kupilam pasowy termometr w aptece za ok.6zl i jestem z niego zadowolona. przykladam nad brwi i po 15s jest temperatura zmierzona
Wydaje mi się że taki termometro to najlepsza sprawa u dzieci bo i szybko i bez boleśnie. Dlatego ja chyba się na taki zdecyduje mimo że jeden ale za to beznadziejny i drogi już mam. Dzięki za rade!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 16:49
edysob's Avatar
edysob edysob jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
edysob.polki.pl

Miasto: Tychy
Zdjęcia: 9
Domyślnie

Termometry elektryczne sa wygodne szybkie i bezbolesne ale bardzo
nie dokladne, czy to do ucha czy na czolo wiem to z doswiadczenia
moje dziecko bylo w szpitalu i tylko rteciowy sie sprawdzal
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 19:02
tosienka tosienka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie

Zgadzam sie. Te paskowe tez sa do kitu gdyz nie sa dokladne.
Ja zawiodlam sie na elektronicznym - prawdopodobnie przez to syn trafil do szpitala gdyz nie wykazywalo mi ze ma goraczke, tak to bym wczesniej zareagowala. W szpitalu tez nam powiedziano ze dl amaluszka najlepszy rteciowy gdyz goraczka u malca moze byc grozna. Baterie moga byc slabe i juz fałszywy odczyt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 21:06
elkoral elkoral jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
elkoral.polki.pl

Domyślnie

Też mam do ucha i za każdym razem podaje inną temperaturę ciała, raz nawet pokazał 40,5 i trochę przesadził więc teraz mierzę rtęciowym. a co do podawania...moje dziecko ma 37, 5 i potem zaraz 40 więc ja jak przekracza tylko 38 podaje paracetamol - ostatnio lekarz przepisał jej nawet pyralgin w czopkach.Ona ma juz 2 lata więc prawdopodobnie można.
A paracetamol co 6 godzin w zależności od wagi dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-2009, 16:27
chagrine chagrine jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
chagrine.polki.pl

Miasto: wielkopolska
Domyślnie Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

Zasady prawidłowego pomiaru temperatury:

* Temperaturę należy mierzyć zawsze o tej samej porze dnia, w ten sam sposób i tym samym termometrem.
Pomiar innym termometrem i w inny sposób może dać różnicę we wskazaniach nawet kilku dziesiętnych części stopnia (" kilku kresek").
* Najpewniejszy wynik daje pomiar wykonany rano do godz. 7.30, przed wstaniem z łóżka.
* Przed pomiarem wieczornym należy odpocząć ok 20 min.
* Im lepiej przylega ciało do tej części termometru, która "mierzy" (w termometrze szklanym jest to zbiornik z rtęcią, w elektronicznym metalowa sonda), tym dokładniejszy i krótszy jest pomiar.

Sposoby pomiaru i czas ich trwania:

* pod pachą - czas pomiaru 5-7 min.
Umieścić zbiornik lub sondę termometru w "dołku pachowym", przycisnąć ramieniem, aby dobrze przylegał do ciała i aby nie miało do niego dostępu powietrze o temperaturze pokojowej.
* w ustach - czas pomiaru 2-3 min.
Przed pomiarem (ca 20 min.) nie wolno przyjmować gorących i zimnych potraw i napojów. Na wysokość temperatury może mieć wpływ szybkie oddychanie, palenie papierosów, a nawet płukanie wodą ust po myciu zębów.
Termometr należy umieścić głęboko pod językiem, po prawej lub lewej stronie, jak najbliżej "kieszonek żarowych", przycisnąć go językiem i trzymać nieruchomo, oddychając przed nos.
* w odbycie - czas pomiaru 2-3 min.
Pomiar uznawany jest za najdokładniejszy, temperatura jest ok 0,5 stopnia C wyższa od zmierzonej pod pachą.
Położyć się na boku, lekko podkurczyć nogi i delikatnie wprowadzić pokrytą kremem końcówkę termometru na głębokość 1- 1,5 cm poza zwieracz i utrzymywać w tej pozycji nieruchomo.
Aby zmierzyć temperaturę u niemowlaka, należy położyć go na stosunkowo twardej powierzchni, jedną ręką podnieść nóżki dziecka prawie do 90 stopni, przytrzymując je w tej pozycji w czasie pomiaru, drugą ręką , wprowadzić na głębokość 0,6 cm pokrytą kremem końcówkę termometru.
* w pochwie- czas pomiaru 2-3 min.
Pomiar przeprowadza kobieta w pozycji leżącej, wprowadzając umyty termometr głęboko do pochwy, podtrzymując go podczas pomiaru.
* w uchu/ na skroni.
Do pomiaru służą termometry elektroniczne, które mierzą ciepło (promieniowanie podczerwone) emitowane przez błonę bębenkową lub przez krew płynącą w żyle skroniowej.
* na skórze.
Jest to szybki i prosty pomiar temperatury zewnętrznej, dokonywany termometrami matrycowymi lub paskowymi, w których wykorzystano substancje zmieniające kolor pod wpływem ciepła (ciekłe kryształy). Termometr należy przykładać do czystej i suchej skóry.

( treść pochodzi z ulotki mieszczącej się w opakowaniu przy zakupie termometru)

Uznałam, że te informacje są dość ważne i stąd zamieszczone tutaj.
Nieprzeczytane 09-09-2009, 09:51
Ewpaw Ewpaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Ewpaw.polki.pl

Domyślnie

Dziś w nocy mierzyłąm córeczce temperaturę takim termometrem: http://www.ceneo.pl/790444

i za każdym razem wychodził inny wynik, najpierw 40,3 później 37,7 następnie 38,2 pomiary wykonywałam w tym samym czasie. Nie wiem o co chodzi w końcu zmierzyłam zwykłym rtęciowym i wyszło: 39,4
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-09-2009, 18:38
Asia1406's Avatar
Asia1406 Asia1406 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Asia1406.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie

Ja paska uzywam tylko do sprawdzenia czy wogole jest temperatura a jak chce wiedziec dokladnie to uzywam rteciowego jemu najbardziej wierze

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2009, 16:50
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

ja dziś mierze od rana moim temp.
i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:46
ColorWomen ColorWomen jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ColorWomen.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie Odp: Zasady, sposoby jak i czas trwania prawidłowego pomiaru temperatury.

Cytat:
Napisał majajula Zobacz post
ja dziś mierze od rana moim temp.
i tak Julce w ustach a Majce w odbycie
a Wy dziewczyny gdzie swoim maluchom mierzycie temp.???
a i jak mi wychodzi np. 38,8 to muszę odiąć 0,5 stopnia zeby mieć włąściwą???
Ja tylko i wyłącznie pod pachą.
I wiem że w pupie się odejmuję 0,5 stopnia.Ustom nigdy nie wierzę bo przecież tam chyba szybko zmienia się temp.np gdy przed zmierzeniem temp.coś się zje itp.jakoś niemam zaufania.
Nieprzeczytane 02-11-2009, 20:13
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

w ustach to zawsze wkładałam termometr pod język

teraz mierzymy w uchu bo rteciowe pobilam a uszny kupilismy jak sie Gabrys urodzil, ale wazne zeby ucho bylo czyste bo czasem wychodza bzdury

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania