Wątek: Torbiel jajnika
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 25-02-2011, 08:48
majowapati82 majowapati82 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majowapati82.polki.pl

Domyślnie Odp: Torbiel jajnika

Gratuluje zajścia w ciążę!
Ja swoje przygody z torbielami wspominam słabo. W marcu 2010 zaszlam w ciążę za pierwszym podejściem, niestety już ok.5tyg miałam przerazliwe bóle brzucha. Myślałam, ze to powiekszajaca sie macica. Któregoś dnia ból był tak silny, ze przez ok 10 min lezalam na podłodze nie mogąc sie ruszyć. Wtedy już wiedziałam, ze jest to zły ból. Tego samego dnia okazało sie na USG, ze mam zalana jame brzuszna i grozi mi smierć. Podejrzewano rozlana ciążę pozamaciczna. W przeciągu kilkunastu minut znalazłam sie w szpitalu. Zrobiono mi punkcie przez pochwe w narkozie i stwierdzono, ze nie ma krwi, tylko płyn, co nie potwierdziło diagnozy ciazy pozamacicznej. Po dłuższej obserwacji w szpitalu okazało sie, ze powstały u mnie torbiele ciazowe (pod wpływem wzrostu hormonów ciazowych) o średnicy 8cm i 6cm. Trzecia Torbiel musiała peknac i rozlac sie. Z ciaza było ok. W 8tyg.poronilam, a torbiele same sie wchlonely.
Dzis jestem w 9 tyg. ciazy Nie ma żadnych torbieli i ciaza rozwija sie prawidłowo jestem dobrej myśli!!!
Odpowiedź z Cytowaniem