Wątek: Sex w ciąży
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 31-05-2010, 16:32
fabrykaczekolady2 fabrykaczekolady2 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fabrykaczekolady2.polki.pl

Domyślnie Odp: Sex w ciąży

Cytat:
Napisał corleone5 Zobacz post
Cześć dziewczyny!
Jak się kochałam przez całą ciążę i miałam na sex bardzo dużą ochotę. Dopiero w 9 miesiącu byliśmy ostrożniejsi. Ogólnie to mój mąż się bał żeby mi i dziecku nie zrobić krzywdy i uważał bardzo i się tym strasznie stresował. Po porodzie zaczeliśmy się kochać tydzień wcześniej bo już nie mogliśmy wytrzymać.
Nie powinno się kochać przez 6 ostatnich tygodni ciąży! Nie zawsze, ale dość często kończy się to kiepsko:

Cytat:
Podczas prawidłowo rozwijającej się ciąży nie ma żadnych przeszkód przed współżyciem. Jeśli lekarz ginekolog nie widzi żadnych przeciwwskazań, seks można uprawiać podczas niemal całego okresu ciąży. Przeciwwskazaniami do współżycia jest ciąża zagrożona, ostatnie tygodnie ciąży oraz w dniach kiedy przeważnie pojawiała się miesiączka. Dni, w których zazwyczaj wypadała menstruacja są szczególnie zagrożone poronieniem (za Doktorem Andrzejem Depko, seksuologiem).[...]Ważne jest aby nie odbywać stosunków seksualnych w ostatnich 6 tygodniach ciąży. Utrzymywanie stosunków w tym okresie może doprowadzić do powstania zakażenia lub przyspieszyć akcję porodową.
(portal twoja-ciaza)
Więc generalnie ja radziłabym się wstrzymać, tak na wszelki wypadek
Odpowiedź z Cytowaniem