Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 26-02-2018, 16:54
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 3 zestawów dla mam od Empiku. Konkurs „Pierwsze tchnienie wiosny"

"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, wiosna - znów nam ubyło lat!"... A ja łapię wiatr w żagle!

Choć na dworze mroźna zima właśnie dziś zaczęłam wiosenne porządki.
Tej wiosny będzie królował minimalizm! Zaczynam od szaf, żeby potem przejść do siebie. Przestaję się łudzić, że kiedyś założę bluzkę, w którą nie dopinam się od trzech lat (co też równa się dwójkę dzieci temu). Pakuję wszystko do worków i przekażę dla potrzebujących. Żegnajcie notatki ze studiów, pamiętniki, ba! nawet moje pamiątki z I Komunii. Czas zamknąć pewne rozdziały i przy okazji zrobić miejsce w mieszkaniu, bo przybywa w nim rzeczy moich dwóch córeczek.

Jak już uporam się z odgruzowaniem szaf i mieszkania, to zabiorę się za oczyszczanie siebie! Tak, tak... Tej wiosny zaczynam żyć. Nie planuję wciśnięcia się znowu w rozmiar 36, podawania dzieciom tylko zdrowych chipsów z jarmużu, posiadania idealnie wyszorowanego piekarnika, serwowania dwudaniowego obiadu opartego na perfekcyjnie ułożonej diecie wieloskładnikowej, ani nawet robienia z dziećmi tylko rzeczy DIY bez używania elektroniki itd. Nie. Tej wiosny planuję zaakceptować siebie i... wrzucić na luz.

Polecam to wszystkim mamom. Nie musicie być idealne! Zróbcie sobie prezent na wiosnę - nie dla dzieci, nie dla męża, ale właśnie dla siebie!

Planuję też zastanowić się nad tym, co chciałabym robić w życiu (poza wychowywaniem moich kochanych maluszków). Kto wie może uda mi się znaleźć pracę marzeń, a może nawet otworzyć coś swojego...

Wiecie co? Tej wiosny pójdę w końcu do kina, a do tego pozwolę sobie na taką ekstrawagancję, że przeczytam książkę w dodatku nie będzie to książka kucharska, ani o dzieciach.