Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 05-01-2011, 21:06
arqo's Avatar
arqo arqo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
arqo.polki.pl

Zdjęcia: 250
Domyślnie Odp: Karmienie piersią

Mam dwie córeczki -5 latkę, którą karmiłam 2 lata i 16miesięczną, karmioną rok.
Przy pierwszym dziecku, byłam zdecydowana karmić piersią. Nie było to łatwe, wklęsłe brodawki nie ułatwiały zadania, ale zaciskałąm zęby i udało się.
Przy drugim dziecku było trochę łatwiej. Byłam nastawiona, że nie będzie żadnych problemów, ale ssanie przez dziecko sprawiało okropny ból.
Nie uważam tego za rutynę poniewaz młoda mama czuje niepewność, strach, euforię (gdy dziecko się uśmiecha), ból... U nas pojawiły się kolki, eksperymentowałam z dietą... Słyszałam też "dobre rady" kiedy najlepiej skończyć, że to juz za długo, ze mleko jest za chude. Kiedy dziecko staje się starsze, bardziej zaczyna interesowac się światem zewnętrznym, mama zastanawia sie czy nie je za mało, albo na odwrót -czy nie za dużo? Później następuje odstawianie i też można wyszukać wiele sposobów -od wyjazdu do smarowania piersi różnymi specyfikami (u Nas udało się po sopniowej redukcji ilości karmień i zastępowaniu wieczornego czytaniem). Bywa też, że mama musi poza domem szukać miejsca, aby nakarmić głodne niemowlę...
Czy to wydaje się komus rutyna???
Załączone Grafiki
File Type: jpg 8 (3).jpg (37.5 KB, 15 wyświetleń)

Odpowiedź z Cytowaniem