Wątek: Samotna mama
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 05-01-2011, 12:29
karolaina's Avatar
karolaina karolaina jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolaina.polki.pl

Miasto: Kielce
Zdjęcia: 10
Domyślnie Odp: Samotna mama

Witam!

Mam na imię Karolina mam 22lata i od roku samotnie wychowuję 15-miesięczną córkę Antoninę. Początki po porodzie były trudne, bo już wtedy nie układało mi się z mężem. Teraz jesteśmy po rozwodzie. Mała od kwietnia 2010rok nie widziała swojego ojca. Nie wie co to słowo tata. Samotne wychowywanie jest trudne, gdyż obowiązki muszę podzielić na dwie osoby z czego i tak praktycznie robię sama. Na szczęście mieszkam z rodzicami i oni mi dużo pomagają tzn, gdy ja muszę pozałatwiać swoje sprawy zostają z Tolą w domu, bo nie wszędzie mogę zabrać dziecko. Przykro jest mi jak widzę szczęśliwe rodziny np na zakupach, ale powtarzam sobie, że jak żyć w związku gdzie każdy cierpi lepiej być samemu. Owszem mam czasem dni załamania i ochotę uciec stąd jak najdalej, ale "nie pozwala" mi codzienny widok niewinnej śpiącej córeczki i to jak się rozwija. Wczoraj właśnie zaczęła chodzić- na sam widok chce mi się płakać, bo jaki to trud dla takiego szkraba małego. Nie żałuję decyzji o samotnym wychowywaniu. Może kiedyś poznam kogoś kto pomoże mi wspólnie wychować córkę, ale jak na razie chce się sama nacieszyć rodzicielstwem. Często słyszę że jestem wyrodna bo dziecko ojca nie widzi, ale co ja mogę zrobić jak ojciec unika kontaktu z dzieckiem, nie mogę Go do tego zmusić. Często sobie powtarzam, że kiedyś córka może mi podziękuje za to że dałam Jej życie i możliwość bycia cząstką mnie. Kocham Ją całym sercem i nie pozwolę by działa Jej się krzywda. I chcę powiedzieć, każdym samotnym rodzicom, że nie ma co się załamywać, bo każdy dzień spędzony z dzieckiem daje tyle szczęścia, że nic innego nie jest w stanie tego zastąpić. Warto dążyć do swoich celów, bo dziecko nie jest żadną przeszkodą, tylko trzeba umieć rozplanować swój dzień, poświęcać jak najwięcej czasu maleństwu, ale i zaraz tak to robić, bo i nam rodzicom było w tym czasie dobrze. Z dzieckiem też można się dobrze bawić- a mamy? mamy mogą przy tym nawet kilka kg zgubić! to jest lepsze od siłowni I jeszcze raz powtórzę, nie wolno się poddawać bo dziecko to wyczuwa i pamiętajcie- samotni rodzice to też dobrzy rodzice!
Pozdrawiam wszystkich samotnych rodziców!
Załączone Grafiki
File Type: jpg PB070014.jpg (68.0 KB, 12 wyświetleń)
Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości

25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

Odpowiedź z Cytowaniem