Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 11-08-2010, 10:54
19790411 19790411 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
19790411.polki.pl
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 44
Zdjęcia: 42
Domyślnie Odp: Konkurs "Przygody Joela"

Po odnalezieniu mamy okazuje się, że nie opuściła ona Joela z błahego powodu. Otóż, kiedy był mały mama miała wypadek samochodowy i została sparaliżowana. Żeby nie obciążać rodziny opieką postanowiła zamieszkać w domu opieki....
Teraz, gdy Joel jest starszy, postanowiła się z nim skontaktować. Chciała, by syn poznał prawdziwe powody jej zniknięcia, spróbował ją zrozumieć.
Joel obarcza wina ojca - jest wściekły, że nie powstrzymał matki przed tak drastycznym rozwiązaniem. Postanawia teraz sam zaopiekować się mamą. Żeby jednak mama się na to zgodziła - musiał jej obiecać, że nie "rzuci" nauki. W szkole poznaje dziewczynę o imieniu Maggi, która pomaga mu w codziennych obowiązkach w domu i w nauce.
Matka próbuje przekonać Joela by wybaczył ojcu - wszak ona nie zostawiła mu wyboru, gdyż pewnego dnia po prostu zniknęła, zostawiając jedynie list. Joel nie słucha matki. Tak jak kiedyś miał żal d niej, ze go opuściła, teraz przerzucił całą winę na ojca.
Joel, już ma 21 lat, postanawia poprosić Maggi o rękę. Ta się zgadza. I tak rozpoczyna się kolejny etap w życiu Joela, o którym będzie można przeczytać w następnej książce.
Odpowiedź z Cytowaniem