Wątek: Bajkowy konkurs
Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 17-02-2010, 15:08
asty88 asty88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
asty88.polki.pl

Domyślnie Odp: Bajkowy konkurs

Witam.. Przedstawiam dwie rozmowy z moją starszą córeczką. Córka za miesiąc skończy dwa latka, więc wybaczcie jej nieskładną mowę i kaleczenie wyrazów. Dodam, że pierwsza rozmowa dotyczy jej ulubionej postaci z bajki, natomiast druga rozmowa dotyczy jej dwu i pół miesięcznej siostry Agatki.

Rozmowa I
-Anetka jaką bajkę lubisz oglądać?
-Cicho. Niunia paczy (czyt.Cicho. Niunia patrzy)
-No a co oglądasz?
-Niunia ogąta paka Tiniego (czyt. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego")
-Lubisz Tweety'ego?
-Kokam (czyt. Kocham)
-A dlaczego kochasz Tweety'ego?
-Bo dlaciego (czyt. Bo dlatego)
-No ale co w nim lubisz najbardziej??
-Nie najbadzie nie. Niunia lubi paka Tiniego i juź. Pak maluki i ziółti. Kokek nie am paka. Tini uciekam mial. Kokam paka. (czyt. Nie najbardziej nie. Niunia lubi ptaka Tweety'ego i już. Ptak malutki i żółty. Kotek nie zje ptaka. Tweety ucieka kotowi. Kocham ptaka)
-Aha, A kotka Sylwestra lubisz??
-Nie miała nie. Miał be. Miał ce am Tiniego. Miałek bytki. (czyt. Nie kota nie. Kot "be". Kot chce zjeść Tweety'ego. Kot brzydki
-Rozumiem. A powiedz jeszcze...
-Nie powem. Ić se. Niunia ogąta paka Tiniego. Ty nie - Ty ić tam (czyt. Nie powiem. Idź sobie. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego. Ty nie - ty idź tam)

Rozmowa II
-Anetka, kogo Agatka kocha??
-Agaka koka Niunie, mame, babe. (czyt. Agatka kocha Niunię (czyli Anetkę), mamę, babcię.
-A kogo jeszcze Agatka kocha?
-Jećie tate, dziadzie i juja. (czyt. Jeszcze tatę, dziadka i wuja)
-A coś jeszcze?
-Agaka koka Bacia też. (czyt. "Yhy" Agatka kocha Bugs'a też)
-A dlaczego?
-Bacia haha Agaka. Kólik piewa. (czyt. Bugs śpi z Agatką. Królik śpiewa)
-Aha.
-Nie aha nie. Agaka lubi kólik. Agaka czyma ucho kólik. (czyt. Nie aha nie. Agatka lubi królika. Agatka trzyma ucho królika.)
-A mogę pożyczyć królika Buks'a od Agatki.
-Nie Agaki nie. Kup se Bać. (czyt. Nie Agatki nie! Kup sobie Bugs'a)
-No dobra to idę.
-Ić se. Agaka haha kólik. (czyt. Idź sobie. Agatka śpi z królikiem)

Tak więc prawda jest taka, że... Anetka uwielbia żółciótkiego ptaszka Tweety'ego, natomiast Agatka mając 2msc upatrzyła sobie grającą maskotkę królika Bugs'a do spania. Dodam, iż Agatce kładliśmy wiele grających maskotek, jednak Bugs przebił wszystkie, i myślę że przede wszystkim dlatego, iż ma łatwe do złapania mięciutkie uszka oraz gra spokojną dla uszka melodyjkę.
Odpowiedź z Cytowaniem