Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.babyonline.pl/index.php)
-   Zdrowie i pielęgnacja dziecka (http://forum.babyonline.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Migreny i zaburzenia snu (http://forum.babyonline.pl/showthread.php?t=7325)

Margerytka28 14-03-2013 14:23

Migreny i zaburzenia snu
 
Co robić, jeśli dziecko skarży się na bóle głowy (sami podejrzewamy migrenę, ale nie wiemy czy dziecko 4-5 letnie może mieć migreny??) i ma kłopoty ze snem?
Na jednym z serwisów o zdrowiu wyczytałam, że to może być problem neurologiczny, ale czy od razu powinnam biec z dzieckiem do takiego lekarza? U normalnego bylam, nie pomoglo, wiec nie bardzo wiem co robic

?

e-Rzecznik 16-03-2013 15:25

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Tak, zdecydowanie jest to wskazanie do wizyty u specjalisty. Dzieci chorują na migrenę równie często jak dorośli a nie zawsze jest to odpowiednio diagnozowane. Nie zawsze migrena u dzieci objawia się bólem głowy, może to być ból brzucha i nudności podczas prawidłowego stanu błony śluzowej żołądka i narządów wewnętrznych. Do niedawna przypisywano te dolegliwości tzw. nerwicy żołądka u dzieci.

koliberek71 16-03-2013 15:46

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
A jeśli to nawet sprawa neurologiczna to wystarczy EEG mózgu i wszystko będzie jasne, ja pamiętam ile moja mama ze mną chodziła po lekarzach bo bolała i bolała. Az wreszcie trafiła do starego profesora który stwierdził ze szybko rosne i to jest przyczyna i jeszcze powinnam iść do okulisty okazało się ze mam wade wzroku.Gdy dostałam okulary przeszło.

persymona 14-11-2013 13:10

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Zdecydowanie do specjalisty! Nie powinno się ignorować nawracających dolegliwości, szczególnie u dzieci. Ja sama jako dziecko miałam migreny. Później, po okresie dojrzewania, z nich wyrosłam, ale diagnoza znacznie uspokoiła zarówno mnie, jak i moją mamę.

kika1985 14-11-2013 18:30

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Na pewno warto pomyśleć i o wizycie u specjalisty i o suplementacji magnezem (niedobór magnezu prowadzi zarówno do bezsenności, zaburzeń snu, jak i do bólów głowy, a nawet migreny).

werna 11-04-2015 10:21

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
bóle głowy u maliszka są koszmarem, ciężko faszerować malucha lekami przeciwbólowymi, ja bym zrobiła usg główki, bo ngidy nie wiadomo co tam siedzi

Martunia35 10-08-2015 11:41

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Ależ oczywiście,że może mieć ! Uwierz,że nie jest to jedynie zarezerwowane dla osob dorosłych ! Dzieci również tak jak my mogą mieć bóle głowy. Jest to dość powszechne. Sama proponowałabym tego nie bagatelizować. Taki ból może nie mieć przyczyny ale moze być również objawem jakiejś choroby. Zerknij sobie tutaj:
http://www.zdrowieinatura.pl/bol-glo...y-lub-migreny/

Na stronie obecnie możesz przeczytać sobie o tym jakie mogą być powody bólu głowy u dziecka. Moja córka swego czasu skarżyła się na takie bóle i okazało się,że powodem jest zapalenie zatok.

Lara5 12-08-2015 11:44

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Ja miewam migreny do tej pory i nie chciałabym aby i to dotyczyło moich dzieci Nie wiedziałam nawet że i ich może to dotyczyć Na szczęście jak na razie nie ma tego problemu u nich i mam nadzieje że tak zostanie

perpetua88 12-08-2015 11:47

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Migreny u dzieci zazwyczaj z tego co wiem pojawiają się ale w okresie dorastania. Zazwyczaj, ale jak wiadomo nie ma na nic reguły. konieczni udałabym się do neurologa, da skierowanie na tomografię głowy.

lucencia 30-08-2015 20:05

Odp: Migreny i zaburzenia snu
 
Może dobrym pomysłem byłyby jakieś rośliny lecznicze? Coś takiego wyczytałam tutaj http://adamed.expert/ Rośliny mogą naprawdę sporo dobrego zdziałać w naszym organizmie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.