Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Wychowanie i nauka dziecka (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   dzrzemki w łóżeczku jak tego dokonać? (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=10083)

pradip 16-02-2015 09:43

dzrzemki w łóżeczku jak tego dokonać?

Witam
Mój 8 miesięczny synek do tej pory w dzień sypiał w wózku jednak w gondoli boję się już zostawiać go samego natomiast w spacerówce nie mam jak przypiąć go kiedy śpi na brzuchu. Bardzo bym chciała nauczyć go zasypiać we własnym łóżeczko i o ile wieczorem nie ma z tym problemów tak w dzień jest wielki bunt kiedy tylko się w nim znajdzie. Jak mogę to zmienić?

wenquem 30-03-2015 13:44

Odp: dzrzemki w łóżeczku jak tego dokonać?

Cieżko bedzie oduczyć go od bujanego wózeczka... Musisz po prostu nie kłaśc go w wózku bądź przekładac do łóżeczka.

jjmka 30-03-2015 14:09

Zacznij go odkładać po uśnięciu do łóżeczka, może z czasem się przyzwyczai że w dnień też w nim śpi i będzie Ci tam zasypiać. Moja córka nie zasypiała mi sama w łóżeczku, albo na rękach ale na dużym łóżku i wtedy ją przenosiłam do jej łóżeczka.

pradip 30-03-2015 20:50

Cytat:

Napisał jjmka (Post 367453)
Zacznij go odkładać po uśnięciu do łóżeczka, może z czasem się przyzwyczai że w dnień też w nim śpi i będzie Ci tam zasypiać. Moja córka nie zasypiała mi sama w łóżeczku, albo na rękach ale na dużym łóżku i wtedy ją przenosiłam do jej łóżeczka.

Niestety nie ma szans żebym choćby podniosła małego tak żeby się nie obudził :/ poza tym jestem zdania że lepiej jak dziecko budzi się w tym samym miejscu w którym zasypia ale dzięki za radę :*

teresa211186 30-03-2015 22:51

Cytat:

Napisał pradip (Post 367491)
Niestety nie ma szans żebym choćby podniosła małego tak żeby się nie obudził :/ poza tym jestem zdania że lepiej jak dziecko budzi się w tym samym miejscu w którym zasypia ale dzięki za radę :*

U nas był problem z Zuzią i pozostał do dziś bo gdy mała zaśnie w naszym łóżku to ją przekładam do swojego łóżeczka, ale ona po przebudzeniu się przychodzi do nas i nie można jej tego oduczyć

bobusie2 14-10-2015 20:02

Nasz synek nauczył się spać w łóżeczku w ciągu dnia mając niecałe dwa lata. Wcześniej go bujaliśmy, najpierw w gondoli potem w spacerówce. Tak więc nauczeni doświadczeniem córki nie bujamy. Od początku w dzień po prostu zasypia sama leżąc w łóżeczku.

czekladka24 01-05-2016 13:04

ja córeczkę usypiam w wózku ale przenoszę do łóżeczka po niefortunnym jej upadku raz z niego. Od tamtej pory ani na chwilkę nie zostaje w wózku.

mikaa997 01-05-2016 22:48

Mnie koleżanki nastraszyły, że bardzo trudno im było oduczyć dziecko od usypiania i bujania w wózku dlatego starałam się od razu kłaść synka do łóżeczka

testolandia 14-05-2016 11:28

U nas synek sypiał w gondoli, ale tylko na spacerze. W domu w łóżeczku i nie mieliśmy żadnego problemu. Najlepiej nie przyzwyczajać.

wyakin 14-05-2016 11:38

No właśnie, najlepiej nie przyzwyczajać, potem ciężko nauczyć malca. Potrzeba dużo cierpliwości i czasu. Często mamy rodząc maluchy w okresie letnim, aby dziecko spało nauczyły je spania we wózku, problem przychodził, gdy nastawała zima.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.