Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Ciąża i poród (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=1057)

marzena_161 20-07-2016 22:00

Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

W obu ciazach chodziłam prywatnie i żałuje, bo tak naprawde nic mi to nie dało, a kasy wydało się mase na te wizyty. A lekarz jak było trzeba sie i tak wypiął i nie doradził i nic nie pomógł. Dopiero jak sie dowiedział że mam już tam nagrana opieke to sie zainteresował i się bał że bedzie miał lipe.

emros 21-07-2016 22:04

Chodziłam prywatnie. Pierwszy lekarz to porażka, drugi super. Więc to, że prywatnie to nie oznacza z góry, że lekarz będzie super. Niestety obecnie to i prywatnie do dobrego lekarza czeka się miesiąc na wizytę...

blawatkowa15 23-07-2016 12:21

Jeżeli zdecyduję się na trzecią ciążę to chyba będę chodzić na NFZ. Za każdą wizytę płaciłam krocie, a uważam, że państwowa opieka jest równie dobra. Tak przynajmniej słyszę od moich koleżanek :)

kyasarin 02-08-2016 17:59

Ja posiadam pracowy pakiet medyczny i w zasadzie do lekarzy każdej specjalizacji chodzę prywatnie, także dla mnie było oczywiste, że ciążę także będę prowadziła prywatnie. Tylko raz zawitałam u ginekologa na NFZ i się przeraziłam - raz: warunkami, jakie panowały w gabinecie, dwa: sprzętem, który chyba pamiętał potop szwedzki, trzy: stanem zdrowia i wiekiem lekarza, do którego trafiłam. Generalnie pierwszy raz mi się zdarzyło, że odmówiłam badania ginekologicznego.

Kolejne ciąże też będę prowadziła prywatnie...

asiulqa_88 05-08-2016 13:09

Chodziłam prywatnie, do lekarki, którą miałam z polecenia. Byłam zachwycona. Wydałam sporo, ale też sporo zyskałam. Była przy moim porodzie i dzięki niej obyło się bez tragedii.

Na NFZ poszłam do ginekologa po ciąży i wiem, że tam nie wrócę.

blawatkowa15 06-08-2016 19:28

Ja w obu przypadkach chodziłam prywatnie ale poród i tak odbierał inny lekarz bo rodziłam w szpitalu oddalonym o ponad 200 km od mojego miejsca zamieszkania.

swiat-testu 07-08-2016 22:35

w ciazy tylko i wylacznie prywatnie, czulam sie bardziej spokojna, bo wiadomo - placisz = lubia cie i traktuja po ludzku. Po ciazy - juz tylko i wylacznie na NFZ ;0

alak12 06-09-2016 07:39

W ciąży byłam zarówno u lekarza prywatnego jak i lekarza na NFZ i tutaj pojawiają się dwa oblicza i dwie różne rzeczywistości. U lekarza prywatnego wspaniała opieka, dbanie zarówno o kobietę jak i dzidziusia, dopytywanie się o szczegóły.. po prostu cud, miód, malina a raz się zdarzyło mi trafić do lekarza na NFZ i... spotkanie z szarą rzeczywistością... porażka zupełna. W zależności od sytuacji, zdecydowanie polecam lekarzy prywatnych, najlepiej jeszcze takich którzy prowadzą czynną praktykę w szpitalu.

testolandia 03-12-2016 15:46

Ja w drugiej ciąży chodziłam tylko prywatnie, faktycznie szczypnęło po kieszeni, ale opieka była bardzo dobra. Sam komfort, sprzęt i uśmiech lekarza ( tak lekarz potrafi się uśmiechać zwłaszcza jak wyciągam portfel).

teresa211186 03-12-2016 21:40

Pierwszą ciążę chodziłam do lekarza tylko na kasę chorych, w drugiej musiałąm iść na pierwsze wizyty prywatnie, ale nie widziałam żadnej różnicy w opiece. Na kase była tak samo dobra jak prywatnie

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.