Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Porady położnej (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=639)
-   -   Cięcie krocza (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=8872)

bobusie2 08-12-2015 22:12

Odp: Cięcie krocza

Ja nie miałam większych problemów z tym, by potem wstać, chodzić. Jak tylko minęło te sześć godzin przymusowego leżenia z radością poszłam pod prysznic. :)

27otsifem 08-12-2015 22:13

jakie szesc godzin przymusowego leżenia? ja za chwilkę po porodzie w asyście męża byłam pod prysznicem

bobusie2 08-12-2015 22:23

Cytat:

Napisał 27otsifem (Post 387109)
jakie szesc godzin przymusowego leżenia? ja za chwilkę po porodzie w asyście męża byłam pod prysznicem

Ja miałam tak, że przez sześć godzin mi nie pozwalano wstawać. Nawet, żeby przystawić małą do piersi to wołałam położną, która mi ją podawała, mimo, że mała była tuż obok mojego łóżka.

27otsifem 08-12-2015 22:30

o takiej praktyce pierwsze słysze szczerze powiedziawszy i dlatego pytałam, a rodziłaś naturalnie tak? ja mogłam chodzić, wstawać - do prysznica zachęcano jak tylko człowiek nabierze sił i mnie prysznic postawił na nogi :), Młoda urodziła się nad ranem i byłam w takiej euforii iż cały dzień nie spałam, bo nie mogłam - a potem w nocy dziecię nie chciało spać coś więc nocka ta po porodze była ciężka dla mnie, ale nad ranem był mąż i ja spałam a on zajmował się dziecieciem

blawatkowa15 10-12-2015 11:18

Bobusie2, a może korzystałaś ze znieczulenia zewnątrzoponowego? Wiem, że po nim nie można wstawać przez jakiś czas, bo można nawet stracić przytomność. Jednakże w moim przypadku nie było to aż 6 godzin. Poleżałam ze 2, bo trochę kręciło mi się w głowie, synek był na badaniach. Po tym czasie mogłam się spokojnie nim zajmować :)

kotek_85 27-01-2016 23:02

Cytat:

Napisał bobusie2 (Post 387113)
Ja miałam tak, że przez sześć godzin mi nie pozwalano wstawać. Nawet, żeby przystawić małą do piersi to wołałam położną, która mi ją podawała, mimo, że mała była tuż obok mojego łóżka.

U mnie było podobnie jak też od razu chciałam wstać po porodzie, ale pielęgniarki i położne kazały leżeć, a jak w końcu pozwoliły wstać to byłam tak osłabiona, że musiałam dostać kroplówkę żeby się ruszyć. ;/ Mi dziecko od razu do łóżka włożyły i tak zostawiły.

mikaa997 28-01-2016 09:23

Pród to olbrzymi wysiłek dla organizmu mimo że wydaje nam się że mamy bardzo dużo siły, pielęgniarki jednak wiedzą co robią :)

wiewiora24 24-02-2016 21:44

Ja 2 godziny po porodzie wstałam i poszłam się umyć, dzidziusia miałam przez cały czas - hormony działały i nie czułam zmęczenia. Pokarm przyszedł w 2 dobie więc maluszek mnie bardzo nie zgryzł, jedynie dokuczało mi krocze, położna zaleciała mi podmywanie szarym mydłem i ewentualnie naparem z kory dębu, po 2 tygodniach zaleciła abym po kąpieli smarowała się provag żelem, który nie tylko łagodzi podrażnienia ale również hamuje rozwój grzybów i bakterii. Wszystko się ładnie zagoiło.

mikaa997 25-02-2016 07:30

Cytat:

Napisał wiewiora24 (Post 392560)
Ja 2 godziny po porodzie wstałam i poszłam się umyć, dzidziusia miałam przez cały czas - hormony działały i nie czułam zmęczenia. Pokarm przyszedł w 2 dobie więc maluszek mnie bardzo nie zgryzł, jedynie dokuczało mi krocze, położna zaleciała mi podmywanie szarym mydłem i ewentualnie naparem z kory dębu, po 2 tygodniach zaleciła abym po kąpieli smarowała się provag żelem, który nie tylko łagodzi podrażnienia ale również hamuje rozwój grzybów i bakterii. Wszystko się ładnie zagoiło.

Ja też miałam zalecenia do podmywania szarym mydłem. Do dnia dzisiejszego jak czuję zapach właśnie tego mydła to przypomina mi się okres poporodowy ;P

agrafka13 25-02-2016 19:37

I ja miałam nacinane krocze. Nawet nie czułam jak nacinali. Wszystko odbyło sie tak szybko, ze ja całkowicie o tym zapomniałam, ze zazwyczaj nacinają. Potem do podmywania używałam właśnie szarego mydła. Polecam.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.