Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Ciąża i poród (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=1057)

pieczulka 21-11-2008 20:34

Ja sobie chwale swoja ginekolog. rewelacyjna babka bardzo otwarta(choc w pierwszym momencie mnie troche zdziwila jak mnie badala i odebrala tel. co prawda od cizarnej z problemami) USG mialam robione 5 razy, nawet chciala mi nagrac tylko ze nagrywarka byla zepsuta(no coz)

a wszystko to bezplatnie w przychodni studenckiej w Gdańsku(ale jest nie tylko dla studentow)

w panstwowym szpitalu tez bylo ok. na pewno mozna sie do czegos przyczepic ale ja nie odczulam zadnych dyskomfortów ,(szpital Zaspa)

diabelecke 21-11-2008 22:18

Do mojego lekarza prowadzacego nie trudno sie dostac, jak zadzwonie to na drugi dzien mnie przyjmie mimo to poczekalnia zawsze pelna, facet bierze za wizyte 100zł, (w Krakowie jakis profesor bierze 250zł) ale w sumie warto ma każdy możliwy rodzaj USG wraz z 4D, mozna do niego zadzwonic o kazdej porze dnia i nocy. USG mi nagral i moglam wraz z moja mam podziwiac ruchy dziecka, po kazdej wizycie mam tez wydruk ze wszystkimi danymi. W czasie badania zawsze moge zobaczyc co sie dzieje na monitorze co jest szalenie mile. A w szpitalu przy badaniu nie powiedzianu mi nic, takze nic nie pokazano no i nawet to USG nie bylo przyjemne choc nigdy na ten rodzaj badania nie narzekalam.

luska884 22-11-2008 13:57

diabelecke zgadzam się z tobą mój lekarz do którego również chodzę prywatnie ma identyczne zasady jak twój i rzeczywiste kiedy widzę swoje maleństwo w 4d jak się uśmiecha to aż łzy w oczach mi ze szczęścia staja :D opieka jest na pewno lepsza prywatnie bo wiadomo zadowolony pacjent to grubszy portfel i lepsza renoma lekarza...... i publicznie to już zależny od tego czy lekarz jest z powołania bo jeżeli lubi to co robi to nie ma znaczenia za jakie pieniądze tak mi się wydaje ale wtedy dostać się do takiego lekarza to trzeba czekać wieki :(

patiew 22-11-2008 14:09

ja chodzilam na kase chorych i bylam zadowolona, szwagierka chodzila do tego samego lekarza prywatnie i narzekala na niego.I poza tym jak chodzisz prywatnie to za wszystkie badania musisz placic(morfologia,mocz itp.) na kase chorych masz za darmo.

moniaB 22-11-2008 15:16

ja chodziłam prywatnie i akurat miałam szczescie ze miał dyzur jak rodziłam.
wizyta kosztowała mnie 70 zł. i nie płaciłam za badania. wystawiał skierowania z pieczatka szpitala

gzdylu 22-11-2008 15:23

Obie ciąże prowadził mi ten sam lekarz - prywatnie. Wydałam kupę kasy a w szpitalu mnie olał. Do tego dochodzi fakt, że kiedy inni lekarze dowiadują się, że pan X pracujący w szpitalu jest moim lekarzem prowadzącym też zaczynają mnie olewać. Tak więc w moim szpitalu nie ma pacjentek bardziej bezpańskich niż te, których lekarz prowadzący pracuje w szpitalu. PRZYKRE:(

patiew 22-11-2008 15:30

moj ginekolog parcuje w szpitalu w kaliszu a ja rodzilam w ostrowie-polozna mialam zalatwiona do porodu

diabelecke 22-11-2008 17:17

patiew to ty z okolic kalisza jestes?
Wlasnie chodzi o to, ze moj ginekolog nie olewa swoich pacjentek gdy sa w szpitalu, co wazniejsze on przyjmuje w Kaliszu a pracuje w Pleszewie i kazda swoja pacjentke na zbaieg czy poród kieruje do Pleszewa poniewaz czuje sie za nie odpowiedzialny i do samego konca nawet w szpitalu jest lekarzem prowadzacym i nie olewa swoich pacjentek, nie przekierowuje do innych lekarzy, od samego poczatku do konca on sie zajmuje tym co zaczal i miedzy innymi dlatego wybralam jego

kitty2409 24-11-2008 19:39

Ja raczej do prywatnych lakrzy staram sie nie chodzic, bo oni juz nie wiedza ile maja brac za wizyte, a zrobia dokladnie to samo co lekarz pasństwowy. Jedna z was pisala, ze na wizyte prywatna umawiala sie z dnia na dzien. Kurcze w moim przypadku bylo inaczej. W Mojej poradni "K" kobiety w ciazy byly przymowane w ten sam dzien kiedy przyszly czyli od razu, natomiast mamy na osiedlu prytwatna klinike...chcialam sie tam umowic no zdjecie usg bylam ciekawa jaką płec dziecka noszę (wiadomo prywtane ma lepsze usg)kazali mi czekac 2 tyg na wizyte...Nie dosc, ze chcialam im dac zarobic to jeszcze kazali mi czekac.Nie poszlam... Moje zdanie na ten temat jest takie: Jak ktos ma kase to moze chodzic sobie do prywaciarza, ale wydaje mi sie,ze akurat jesli chodzi o ciaze to kazy lekarz raczej bada i traktuje Cie tak samo...Ty poprostu musialas zle trafic.

kiziamizia19 25-11-2008 08:26

ja od początku mojej ciąży odwiedzam tylko prywatnych ginekologów. Najpierw byłam u pani we Wrocławiu, nazywa się Malinowski, na początku była miła, a potem zaczęła mnie traktować protekcjonalnie, to, że czegoś nie wiedziałam, a chciałam zapytać, było jakoś źle widziane, a brała 100 zł za wizytę. Teraz mieszkam w Bogatyni i tutaj chodziłam do lekarza, płaciłam połowe z tego, a gość jest przemiły, dowcipny i gadatliwy.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.