Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Zdrowie i uroda (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Sport to zdrowie - czy na pewno? (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=8499)

alicjasp 12-03-2014 10:21

Sport to zdrowie - czy na pewno?

Cześć. Postanowiłam wreszcie wziąć się za siebie i zacząć byc aktywną, bo po ciąży nie mogę się wziąć tak na poważnie, a trzeba troszkę zgubić tu i tam.:o Postanowiłam pobiegać jako, że niedawno przeprowadziliśmy się do Międzylesia i mieszkamy pod samym lasem. Tylko usłyszałam niedawno, że to nie taka prosta sprawa z obuwiem. Podobno nawet przy wyborze złego obuwia można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Znalazłam niedawno fajne buty http://www.trekkersport.com.pl/biega...-low-htxp.html ale jeżeli mam kupić niezbyt tanie buty to chciałabym mieć pewność, że to na pewno dobry wybór. Czy któraś z Was ma jakies pojęcie o tym?

magneszka 09-04-2014 12:23

Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

Sport to zdrowie - na pewno! A co do butów, możesz nawet biegać w trampkach. Kiedyś nie było jakichś mega butów i ludzie sobie radzili... Oczywiście, jeśli dysponujesz jakąś kasę to teraz w każdym lepszym sklepie zrobisz test stopy, żeby przekonać się które obuwie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie. Potem tylko na dwór i biegać :)

gohatys 09-04-2014 19:25

Jest masa artykułów na ten temat w sieci, ale może najlepiej wybrać się do kilku dobrych sklepów sportowych i poprosić o radę sprzedawcę.

happybird 25-04-2014 18:43

Dokładnie, gdyby tak wszystkie tego typu artykuły brać do siebie, to człowiek by nic ze sobą nie robił :-) Ja polecam oprócz samych ćwiczeń pomyśleć też nad masażami czy też nad fizjoterapią. Różne produkty z tego zakresu, szczególnie sprzęt fitness można znaleźć na stronie tb polska. Mają tam wiele profesjonalnych produktów, np. szeroko promowany gymstick, których niestety podróbek jest wiele na rynku i później one też stanowią przykłady, że sport może być nie do końca zdrowy.

karolka31 06-05-2014 15:56

Wbrew pozorom bieganie wcale nie jest tak prostym sportem, jak wielu się wydaje.
Żeby robić to bezpiecznie i z pozytkiem dla siebie, trzeba się odpowiednio przygotować. I to nie tylko kondycyjnie - teoria tez jest ważna. Wystarczy poczytać sobie jakiś dobry blog o bieganiu, żeby się o tym przekonać.
Ale generalnie, na pewno warto się za to wziąć :) Bieganie świetnie wpływa na samopoczucie i sylwetkę.

Patris38 13-05-2014 13:44

By uniknąć kontuzji w przyszłości, należy na początku zapoznać się ze sportem jaki chcemy uprawiać oraz dowiedzieć się co najlepiej nosić podczas jego wykonywania. W sprawie biegania niezbędne będą buty, które amortyzują nierówności na powierzchni ziemi oraz pozwalają na swobodne poruszanie stopom.

Dama1 26-06-2014 09:38

Ja chodzę na fitness, Saturn Fitness, na Bielanach bo mają karnet studencki. Podejrzewam, że gdyby nie ta zniżka dla studentów to pewnie bym nie chodziła:D

testolandia 22-11-2015 22:14

Akurat tych butów i marki nie znałam, ale ja generalnie nie zwracam uwagi na marke. Dla mnie ważne jest z czego wykonane są buty i czy są wygodne. No może jeszcze wyglad się liczy, ale to spraw drugorzędna.

annaniol 22-11-2015 22:39

Do ćwiczeń i biegania trzeba kupić buty ktore mają elastyczną podeszwę a nie sztywną i specjalną warstwę amortyzującą uderzenie w czasie stawiania stopy czy skakania. Warto też zwrócić uwagę na to by były przewiewne i usztywniały kostkę.

annaniol 22-11-2015 22:40

A i jeszcze jedna uwaga - obuwie jest najważniejszą częścią sportowej garderoby i nie ma sensu na tym oszczędząć. Natomiast leginsy czy podkoszulek można kupić najtańszy byle z bawełny :) Ja z butów polecam Pumy.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.