Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Czas wolny z dzieckiem (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=311)
-   -   Kwarantanna a dziecko (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=21980)

MThomas82 16-03-2020 15:52

Kwarantanna a dziecko

Cześć wszystkim! Pomyślałam sobie, że fajnie stworzyć miejsce, w którym będziemy gromadzić ciekawe, mniej lub bardziej ambitne, sposoby na spędzenie z dzieckiem wolnego czasu w domu. Wszyscy wiemy, jaką teraz mamy sytuację - szkoły i przedszkola pozamykane... Co robicie? W co się bawicie? W co gracie? A może się uczycie? Podzielcie się!

pozdrawiam,
Marta

karim12 19-03-2020 08:38

Odp: Kwarantanna a dziecko

Hej,

Ja polecam od siebie filmy i bajki :)
Działa na laptopie, telefonie, nawet smart tv.
Kwarantanna nie jest taka nudna.

Pantofelka 19-03-2020 20:24

Myślę, że jeżeli dziecko jest trochę starsze to fajnie byłby pograć z nim w gry planszowe. To bardzo pomaga w rozwijaniu kreatywnego myślenia, a przy okazji to wspaniała rozrywka we wspólnym gronie.

Patris38 14-04-2020 13:13

Dzieci i kwarantanna to prawdziwe wyzwanie.

emmaz 15-04-2020 06:27

No niestety tak. Pół biedy, jeśli ktoś ma ogród.Może w cieplejsze dni zorganizować dzieciom czas w ogrodzie. Tak ze dzieciaki nie będą się nudziły Jednak jeśli ktos mieszka w bloku, jest o wiele trudniej. Trudno jest rozplanować czas w sensowny sposób.

Staram się je zachęcać jak najwięcej do czytania ksiażek oraz do czytania komiksów. Jesli szukacie dobrych pozycji dla maluchów, polecam tę stronę:

Aktualnie w Egmoncie mają promocje na wiele książek, między innymi z serii Kaczor Donald.

mamula001 26-04-2020 11:49

Mi też brakuje już pomysłów co robić z moimi... kończą się pomysły niestety. W krytycznych momentach po prostu odpalam jakąś bajkę i siedzą z godzinkę cicho a ja mogę ogarnąć swoje rzeczy :)

Patris38 07-05-2020 09:55

Wspólne oglądanie filmów czy bajek, a nawet seriali jest jakąś formą rozrywki i wspólnego spędzania czasu, a obecnie nie ma problemów, by znaleźć je online, gdzie warto zajrzeć i które strony poleca się do takich seansów familijnych.

kinderball 12-05-2020 05:50

Moja córka zamiast całymi dniami siedzieć i oglądać filmy postawiła na aktywność fizyczną, ćwiczy dwa razy dziennie po 1,5 godziny. Brawo dla niej tylko, że i mnie do tego zmusza ja łagodnie mówiąc nie jestem typem sportowca a raczej kanapowca :)

Evvka2 08-06-2020 09:53

Nic tylko pozazdrościć :D
Ja muszę się pochwalić, że przez ten czas nauczyłam moją małą grać na pianinie (na razie tylko podstawy, ale zawsze coś). Teraz w końcu otwarli plac zabaw, więc woli tę opcję od nauki, ale pewnie jeszcze do tego kiedyś wrócimy :)

disne 08-06-2020 20:54

Mamuśki, a widziałyście jakie śliczne zwierzątka można malować na kamieniu? Popatrzcie w sieci. fajna frajda dla dziecka a i mnie wciągnęło to malowanie. Mamy niezłą kolekcję :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.