Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Ciąża i poród (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=1057)

Klaudia877 21-10-2015 22:25

Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

Zdecydowanie prywatnie. Przynajmniej w ten sposób nie ma żadnych problemów z badaniami http://modanaurode.pl/html/czemu_war...ania_radi.html

kotek_85 10-11-2015 21:07

Ja na początku chodziłam prywatnie do lekarza, którego wszyscy polecali. Osobiście nie byłam zadowolono, za wszystko trzeba płacić, nawet za badania, które normalnie są bezpłatne, ponadto niby prywatny a w kolejce i tak musiałam czekać i długo na wizyty. W końcu zmieniłam lekarza na państwowego, miałam za darmo, wizyty kiedy potrzebowałam i nie zdarzyło mi się, żebym musiała czekać. Ale to pewnie kwestia lekarza i organizacji przychodni.:)

27otsifem 10-11-2015 21:22

Kotek_85 ja chodziłam prywatnie i była zadowolona, gdyż kiedyś wcześniej zraziłam się do wizyt u ginekologa na kasę chorych, siostra natomiast państwowo chodziła całą ciążę i też była bardzo zadowolona, i zgodzę się z tym, że dużo zależy od samego lekarza jak i pracy pań rejestrujących :)

szczesliwa00 16-11-2015 20:14

Witam
Ja chodzę do lekarza prywatnie i to do tego, który pracuje w szpitalu, w którym będę rodzić. Prawda jest taka, że opieka szpitalna gdy jesteś pacjentką ordynatora jest dużo lepsza. Poza tym dobrzy lekarze najczęściej przyjmują tylko prywatnie. Jeśli masz jakieś problemy z ciążą nie powinnaś się zastanawiać tylko chodzić do lekarza, przy którym poczujesz się bezpiecznie. Na zdrowiu się nie oszczędza. Lepiej wydać pieniądze, niż potem pluć sobie w brodę...
Polecam mojego bloga: www.szczesliwamama.pl

annaniol 21-11-2015 22:08

ja chodziłam do swojego lekarza na nfz cała ciąże a w trzecim trymestrze do drugiego prywatnie, bo chciałam rodzić w prywatnym szpitalu gdzie pracuje. Obaj byli dla mnie tak samo mili i wizyty wspominam bezboleśnie u jednego i drugiego. Generalnie dla mnie prywatne wizyty przez całą ciążę to coś co nie wchodzi w grę.

karolka31 22-01-2016 10:05

Powiem szczerze, że mnie już powoli zaczyna irytować polska służba zdrowia. Do tej pory nie miałam z nią zbyt dużo styczności, więc wydawało mi się, że nie jest tak źle. Ale jak parę razy próbowałam się ostatnio dostać do specjalisty to już nieźle się wkurzyłam.
I dlatego zastanawiam się nad wykupieniem pakietu medycznego. Oglądałam np. pakiety medyczne s7 i oferta wydaje się rozsądna. I w końcu nie traciłabym energii i nerwów stojąc w kolejkach.

blawatkowa15 22-01-2016 16:21

Cytat:

Napisał karolka31 (Post 389727)
Powiem szczerze, że mnie już powoli zaczyna irytować polska służba zdrowia. Do tej pory nie miałam z nią zbyt dużo styczności, więc wydawało mi się, że nie jest tak źle. Ale jak parę razy próbowałam się ostatnio dostać do specjalisty to już nieźle się wkurzyłam.
I dlatego zastanawiam się nad wykupieniem pakietu medycznego. Oglądałam np. pakiety medyczne s7 i oferta wydaje się rozsądna. I w końcu nie traciłabym energii i nerwów stojąc w kolejkach.

Karolka31, ta polska służba zdrowia jest bardzo irytująca. Odprowadzamy składki zdrowotne, a kto z nas chodzi na NFZ np. do dentysty? Ja już od dawna chodzę prywatnie. Do ginekologa trzeba umawiać się miesiąc wcześniej, czekać w kolejce, a wizyta nie trwa nawet 5 minut. Tak jest przynajmniej w naszym szpitalu. Dlatego chodziłam do ginekologa prywatnie. Wiadomo, lekarz lekarzowi nie równy... No ale ja tak jakoś zraziłam się do państwowej służby zdrowia

aagnieszkaa1 24-02-2016 10:38

A w jaki sposób było to dla ciebie niemiłe badanie? Czasami i prywatnie możemy się zaskoczyć nie tak jak trzeba. Lekarz, lekarzowi nie jest równy...

czekladka24 07-03-2016 10:13

ja tylko i wyłącznie prywatnie. Mam lekarza prowadzącego z kliniki gdzie leczą młode pary które maja kłopoty z zajściem w ciążę i jestem zachwycona zarówno opieką jak i klimatem.

wyakin 22-05-2016 22:07

Myślę, że to zależy jak się trafi. Wychodzę z założenia, że jeśli mogę i jest ok to chodzę na nfz, w końcu po coś te składki płacę, ja nie narzekam na moje ginekologa.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.