Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Kosmetyki dla mamy (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=257)
-   -   Cellulit moją zmorą (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=4725)

koniczynka4 08-07-2010 11:12

Cellulit moją zmorą

nie wiem co mam robić ... jestem szczupła, mam widoczny cellulit na nogach dokładnie nad kolanami...jestem aktywna fizycznie chodzę na basan czasami siłownia, spacery...co mam jeszcze robić, żeby go zwalczyć?
W sierpniu jadę na wakacje aż wstyd pokazać się w bikini:( pomocy czy są jakieś skuteczne balsamy? tabletki?
Słyszałam, że na opalonym ciele mniej widać celluit? Czy to prawda?

magdaaGdynia 08-07-2010 11:29

Odp: Cellulit moją zmorą

Nie wiem jak widać cellulit na opalonym ciele ale lepiej jak go w ogóle nie widać :)
Bardzo dobrze, że ćwiczysz ale może powinnaś też zmienić coś w sposobie odżywiania? Jeść mniej węglowodanów a więcej białek.

Jeśli chodzi o mnie ja od dłuższego czasu stosuję zestaw Lipo Control: tabletki+balsam+masażer, no i oczywiście sport:)
Po 3 tygodniach cellulit stał się mniej widoczny, a skóra jędrniejsza. Mi bardzo odpowiada ta metoda ponieważ tabletki działają na wewnętrzne warstwy skóry a balsam i masaż na zewnętrzne. Poza tym uważam, że w porównaniu do podobnych produktów, zestaw ten nie jest bardzo drogi. Ja w każdym razie polecam:)

koniczynka4 08-07-2010 12:22

właśnie przeczytałam, że jakieś okłady z kawy pomagają:) znacie coś takiego?

zimne fusy z kawy łączy się z balsamem lub kremem, kładzie się na skórę, następnie owija folią i czeka 30 min i zmywa....ciekawe i tanie muszę sprawdzić...

Promesse 08-07-2010 12:28

Koniczynka ja tez polecam masazery, ja mam philipsa cellesse, bardzo fajnie masuje. Do tego vichy cellu desctock i spoko. Diety nie trzymam jakos sczegolnie, bo jestem fanka pizzy i coca-coli i mimo to, ze jestem dosc szczupla cellulit mialam po wewnetrznej stronie ud. Do tego przed zabiegiem robie peeling, zazwyczaj kawowy, bo te kupne podrazniaja moja skore.

Na sport nie mam zbyt wiele czasu wiec ciesze sie, ze ktos wymyslil ten masazer :D

magdaaGdynia 08-07-2010 12:48

O kawie słyszałam, metoda faktycznie tania, ale pomyśl ile razy w tygodniu jesteś w stanie to stosować? + 30 minut siedzenia.
Już zdecydowanie wolę użyć masażera.
Poza tym połknięcie tabletki czy nałożenie balsamu jest o wiele łatwiejsze i szybsze w wykonaniu. A koszty zestawu Lipo Control, który stosuję to czterdzieści kilka złotych. To połowa ceny balsamu Vichy więc uważam, że cena jest bardzo dobra.

koniczynka4 09-07-2010 10:30

masażery? hym fajna rzecz tylko czytałam, że są głośne i przez to, że zasysają skórę ciężko jest nimi masować ciało.
A możesz podać cenę takiego urzadzonka?

magdaaGdynia 09-07-2010 17:50

Nie jak wygląda masażer o którym pisze Promesse, ale mój na pewno nie jest głośny i nie zasysa skóry :) Masaż nim jest bardzo przyjemny i daje efekty.
Zestaw, którego używam wygląda tak: http://www.domzdrowia.pl/img/product/69170/kind/3
Niestety nie udało mi się znaleźć większego zdjęcia.

Promesse 09-07-2010 19:39

Ja zaplacilam za niego ok. 100 euro, ale nie pamietam dokladnie.
Tutaj mozesz poogladac sobie fotki http://album.alfemminile.com/album/s.../Cellesse.html

Glosny bardzo nie jest, sluchajac muzyki nawet nie odczuwasz tego zabardzo. Masuje porzadnie i ja jestem zadowolona z efektow.

Chedwa 11-10-2010 10:14

Lato co prawda już dawno minęło, teraz czekają nas spodnie, albo grube rajstopy, ale niedługo Sylwester i karnawał i co wtedy, kiedy będziemy chciały założyć krótszą sukienkę? Może zainteresuje Was nowy program przeciwdziałania cellulitowi - stop-cellulit. Jest to program, który wykorzystuje działanie falami akustycznymi na miejsca, w których pojawia się cellulit i stosowaniu odpowiedniej diety.

Ewelinaaa 26-11-2010 11:29

Jeszcze przed ciążą stosowałam olejek antycellulitowy Mamamil (teraz używam z tej firmy kremu na rozstępy) i masowałam uda i pośladki specjalną rękawicą do masażu z plastikowymi wypustkami. Naprawdę było widać efekty po 2 miesiącach. dodatkowo chodziła na fitness i jadłam mniej fast foodów haha ;) a teraz jestem w ciąży wiec cała praca poszła na marne, za rok będę znów się tym martwić :)))

bleu 20-12-2010 17:36

Cytat:

Napisał Ewelinaaa (Post 229157)
Jeszcze przed ciążą stosowałam olejek antycellulitowy Mamamil (teraz używam z tej firmy kremu na rozstępy) i masowałam uda i pośladki specjalną rękawicą do masażu z plastikowymi wypustkami. Naprawdę było widać efekty po 2 miesiącach. dodatkowo chodziła na fitness i jadłam mniej fast foodów haha ;) a teraz jestem w ciąży wiec cała praca poszła na marne, za rok będę znów się tym martwić :)))

Też polecam ten olejek antycellulitowy Mamamil. Ja co prawda nie jestem w ciąży (jeszcze), ale już teraz postanowiłam zacząć dbać o siebie na wypadek gdyby ciąża się przytrafiła. Wiem, że lepiej zacząć stosować takie kosmetyki znacznie wcześniej, niż po fakcie "pluć sobie w brodę", że tego zaniechałam. Ja do masażu używam rękawicy sizalowej, ale zanim nałożę kosmetyk. Dopiero po kilkuminutowym masażu, wcieram olejek kolistymi ruchami. Na koniec trochę masażu szczypankowego i gotowe :-) Poza tym staram się nie jeść słodyczy (choć to bywa trudne) i oczywiście ćwiczę. Raz jest to fitness, a raz rowerek. Polecam takie działanie na kilku płaszcyznach.

nasic 07-03-2011 12:53

Jednak same kremy, czy olejki nie pomogą w walce z cellulitem. Dobrze jest zadziałać kompleksowo na skórke pomarańczową. Np. program stop-cellulit zakłada odpowiednią dietę, suplementację oraz terapię falą akustyczną. Wydaje mi się, że takie działania najskuteczniej usuną ten nieszczęsny problem.

inesita28 12-03-2013 23:47

Masaże rękawicą, bądź taką szczoteczką z kółeczkami.Strumień zimnej wody. Pić trzeba dużo wody i zielonej herbaty, stosować peeling. Balsamy na cellulit. Tabletek bym nie brała.

evelinek13 13-03-2013 14:32

ostatnio kupilam sobie krem na codizen firmy AA seria help do suchej skory:) REWELACJA!!!! wspanialy krem idealnei nawilza, latwo sie wchlania

agniecha1793 27-03-2013 09:54

ja polecam kapsulki CeluOff. sa troszke drogie ale mojej mamie pomogly. Widzialam gdzies na internecie mozna zamowic bezplatnie 30kapsulek. Podobno czuc to w udach;p jakies mrowienie czy cos;P

esmeralda2 12-04-2013 13:50

ja ostatnio zaczęłam stosować się do zaleceń o których przeczytałam w takim artykule w serwisie o urodzie i faktycznie muszę przyznać, ze jak zmieni się dietę i będzie się piło dużo wody mineralnej to można widocznie redukować skórkę pomarańczową

malzowinka 15-11-2013 20:43

Ehh tylko skąd wziąć samozaparcie, ja stosuje detocell a jeszcze czasami zapomną o nim, teraz ustawiłam sobie budzik. Nie mam siły ćwiczyć po całym dniu z córkami, trochę się odchudzam i mam nadzieję, że ogarnę temat.

Julieee 17-04-2014 08:50

Prawda jest taka, że najskuteczniejszym sposobem na cellulit są odpowiednie ćwiczenia. :)

taiwona 03-07-2014 06:13

Ja również walczę z tym od długiego czasu :( Niestety ale kosmetyki na mnie nie działały .Zastanawiam się czy nie jest to jedynie efekt reklamowy ponieważ tak na logikę to jak kremy mogą sprawić, że cellulit zmaleje? Chyba jest to jednak totalnie niemożliwe...
Za to wiecie co sprawia, że widzę pewne efekty? Bańki akupunkturowe.
Robisz sobie masaż sama albo ktoś Ci robi (trzeba jednak obejrzeć sobie filmik instruktażowy). Nie jest to takie przyjemne ponieważ czasami robią się siniaki ale zauważyłam,że jednak jest skuteczne.

beatris20 04-12-2014 18:47

Ach ten celulit. Jakby nie było najskuteczniejszą metodą na to paskuctwo jest ..-dieta bogata w warzywa i owoce, wyeliminowanie soli, produktów przetworzonych, mniej tłustego i oczywiście ruch- bieganie, rower i basen.
Jeśli chodzi o kosmetyki- chmm myślę że pomagają , ale same celulitu nie zlikwidują. Bardzo dobry jest peeling kawowy taki domowej roboty, swego czasu używałam Elancyl na noc- muszę przyznać że efekty były. W ogóle skóra zrobiła się ładniejsza, zdrowsza.
A co do baniek - chmm nie radzę eksperymentować na sobie- to jest rewelacyjny zabieg ale naprawdę doświadczona osoba powinna nam go zrobić. Kurs masażu takimi bańkami kosztuje kilkaset złotych , ale trzeba poznać zasady bezpiecznego stosowania i oczywiście nie u każdego mogą być wykonywane.

marzena_161 04-12-2014 21:37

A jak zrobić taki piling kawowy ? Ja nie słyszałam o takim , a bardzo chętnie bym wypróbowała ;) Ja tam nie wierzę w działanie tych wszystkich kosmetyków ! Jest ich coraz wiecej na rynku i każda marka się bije obniżajac cene, ale czy one są aż tak skuteczne. Tak jak piszesz odpowiednia dieta ma tu duże znaczenie.

beatris20 08-12-2014 22:58

marzenak ten peeling to jest jakieś zbawienie i każdy może go wykonać w domu- choć trochę bałaganu się robi w łazience:)
Zalewasz kilka łyżek kawy fusiastej- może być nawet jakas najtańsza, albo pozbieraj z całego dnia normalnie po kawie :)
Dodaj jakieś oliwki, balsamu, trochę żelu lub płynu do kąpieli i w sumie gotowe. Możesz dodać startego imbiru - działa dodatkowo, ale już sama kofeina w kawie i te fusy super wygładzi skórę . To naprawdę pomaga w z celulitem i zaden kupny peeling w moim wypadku jeszcze go nie pokonał. Ja czasem mieszam tez te fusy z peelingiem kupnym, możesz dowolnie sobie urozmiacać.

ladybzyk 09-12-2014 18:36

Cytat:

Napisał beatris20 (Post 356207)
marzenak ten peeling to jest jakieś zbawienie i każdy może go wykonać w domu- choć trochę bałaganu się robi w łazience:)
Zalewasz kilka łyżek kawy fusiastej- może być nawet jakas najtańsza, albo pozbieraj z całego dnia normalnie po kawie :)
Dodaj jakieś oliwki, balsamu, trochę żelu lub płynu do kąpieli i w sumie gotowe. Możesz dodać startego imbiru - działa dodatkowo, ale już sama kofeina w kawie i te fusy super wygładzi skórę . To naprawdę pomaga w z celulitem i zaden kupny peeling w moim wypadku jeszcze go nie pokonał. Ja czasem mieszam tez te fusy z peelingiem kupnym, możesz dowolnie sobie urozmiacać.

Szkoda, że tu nie można lajkować ha ha bo bym Cie już zalajkowała :p

beatris20 11-12-2014 20:57

Poza tym peelingiem fajną metodą na celulit sa naprzemienne ciepło zimne prysznice na ciało. Super ujędrniają i nawilżają skórę. Skóra też tak hartowana dłużej zachowuje młody wygląd (lepsze ukrwienie).

ladybzyk 12-12-2014 19:19

Cytat:

Napisał beatris20 (Post 357321)
Poza tym peelingiem fajną metodą na celulit sa naprzemienne ciepło zimne prysznice na ciało. Super ujędrniają i nawilżają skórę. Skóra też tak hartowana dłużej zachowuje młody wygląd (lepsze ukrwienie).

Takie właśnie naprzemienne prysznice ciepłą i zimną wodą działają wspaniale też na piersi :)

beatris20 12-12-2014 23:39

Ja borykałam się z tym celulitem wodnym, wyskakiwał przed okresem, albo jak najadłam się słonego (zatrzymanie wody w organizmie). Warto dlatego unikać soli w diecie, i dużo pić zwykłej wody mineralnej. Wiem , że po ciąży przez skoki hormonów pewnie znów będzie moim problemem :/ Kiedyś jak brałam tabletki antykoncepecyjne moja walka z celulitem to była istna walka z wiatrakami. A szczerze- jakoś rozstępy mnie nie przerażają, ale ten celulit na udach bardzo, i dlatego staram się go nie mieć.

ladybzyk 13-12-2014 17:34

Ja mam taki typ cellulitu, że jak ścisnę rękoma to wychodzą takie bruzdy, jak stoję czy siedzę to nie, ale nie wiem jaki to jest typ. Na udach się on znajduje.
Ja jakoś nie walczę szczególnie z nim, bo ponoć jak się to ma w genach to walka z wiatrakami jest...
Jedynie te masaże tą rękawicą peelingującą, ale czy to coś daję? Nie wiem, bo stosuje ją raczej po to, by mieć super gładką skórę pod depilacje.

akuriata 20-01-2015 09:06

Cytat:

Napisał ladybzyk (Post 357890)
Ja mam taki typ cellulitu, że jak ścisnę rękoma to wychodzą takie bruzdy, jak stoję czy siedzę to nie, ale nie wiem jaki to jest typ. Na udach się on znajduje.
Ja jakoś nie walczę szczególnie z nim, bo ponoć jak się to ma w genach to walka z wiatrakami jest...
Jedynie te masaże tą rękawicą peelingującą, ale czy to coś daję? Nie wiem, bo stosuje ją raczej po to, by mieć super gładką skórę pod depilacje.

genetyka genetyką ale lepiej zapobiegać niż później z nim walczyć u mnie w rodzinie nikt nie ma cellulitu a ja mam i to już widoczny gołym okiem :( ponoć to złe magazynowanie wody i tłuszczów

gienkak 03-02-2015 10:35

nie ma złotego srodka na cellulit ale lepiej zapobiegać powstaniu najlepszy sposób to dieta i kosmetyki ujędrniające masaż ciepła zimna

testolandia 17-11-2015 22:35

Ja słyszałam o CellBlue takim silikonowym kubeczku do masażu. Podobno n=bardzo pomaga, ale trzeba być systematycznym i codziennie masować.

isana91 04-12-2016 16:35

Nie tylko ty masz problem z cellulitem - wierz mi :) Sama się z nim borykam. Ostatnio trochę zmalał bo cwicze ale jeszcze nie jest idealnie. Ostatnio trafiłam na hotel ze spa w górach i chyba się tam wybiorę po nowym roku. Zabiegi w spa na pewno dobrze mi zrobią i być może zadziałają na cellulit :)

kajka83 22-03-2017 12:39

Obawiam się, że same zabiegi nie pomogą. Z cellulitem trzeba też walczyć od wewnątrz. Jeśli chcesz więc "zmasować" atak na cellulit to wypróbuj preparat NoCell na przykład. Według mnie ma rewelacyjny skład - naturalne składniki, bez GMP, bez glutenu. Znajdziesz tam m.in. ekstrakt z guarany, wyciąg z liści wąkroty azjatyckiej, zestaw witamin i minerałów. Dzięki takim składnikom działa on wielotorowo i faktycznie pomaga zwalczyć cellulit. Tutaj http://www.nocelle.pl/ znajdziesz więcej informacji o NoCell.

sarra35 24-03-2017 20:34

Tak naprawdę z cellulitem zmaga się bardzo wiele kobiet, niestety pozbycie się tego problemu nie jest łatwa. Najlepiej byłoby połączyć odpowiednią dietę, nawadnianie organizmu, jak również regularną aktywność fizyczną. Możemy dodatkowo skorzystać z bardzo skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w takich miejscach jak chociażby Wellness Pro Club w Lublinie na Aroniowej 6. Szczególnie liporadiologia przynosi świetne efekty, jeżeli chodzi o walkę z pomarańczową skórką, bowiem działa się na nią w czasie zabiegu na wielu polach, wykorzystując chociażby fale radiowe, czy też promieniowanie IR. Dzięki temu mamy spore szansę na pozbycie się tego szpecącego problemu raz na zawsze. Przy czym we wspomnianym przeze mnie miejscu, koszt jednej sesji to 99 w pakiecie, więc myślę sobie, że zwłaszcza przed nadchodzącym latem warto sobie taką kurację zafundować.

roksana0592 26-03-2017 19:10

Ja swego czasu też zmagałam się z cellulitem jednak zrozumiałam, że wszystko zależy od dobrego odżywiania oraz dbania o swój organizm :) na początku przestałam jadać fast foody bo bardzo źle się po nich czułam, później kupiłam sobie bańki chińskie (takie gumowe) i masowałam okolice gdzie pojawiał się cellulit a ostatecznie najbardziej pomogły mi suplementy diety https://twojeodzywki.pl/suplementy-7...chudzania.html kupowałam je z tego właśnie sklepu internetowego tam samo jak zdrową żywność :) i powiem Wam dzisiaj cieszę się ładną skórą bez cellulitu :) wiec uważam, że Wam również pomogą :)

sabina-85 27-03-2017 10:07

Ćwicz z chodą, pij dużo wody, odpowiednia dieta - chyba tylko to pomaga. Na tym blogu widziałam fajny artykuł o walce z cellulitem, polecam. http://kobiecy-blog.pl/

makalica87 27-03-2017 12:30

Cytat:

Napisał roksana0592 (Post 423683)
Ja swego czasu też zmagałam się z cellulitem jednak zrozumiałam, że wszystko zależy od dobrego odżywiania oraz dbania o swój organizm :)

Święta racja. Dlatego w jedzenie najlepiej zaopatrywać się w takich sklepach jak chociażby https://naturalniezdrowe.pl/ a nie w marketach, gdzie chleb robi się z... ludzkich włosów.

walerka32 30-03-2017 12:15

A ja stosowałam, a w zasadzie nadal stosuję, tabletki, o których pisze kajka83 - NoCell. Jeśli nie próbowałyście, a macie cellulit - koniecznie musicie wypróbować :) Ja nie wierzyłam, że coś mi pomoże, a NoCell okazały się strzałem w dziesiątkę. Bardzo szybko widać pierwsze efekty. Skóra wygląda rewelacyjnie. Napięta, jędrna, bez skórki pomarańczowej. U mnie zadziałało w 100%. Mogę z czystym sumieniem polecić.

henril 20-04-2017 16:09

Może spróbuj trochę powalczyć z olejem makadamia? Tu np. jest świetny artykuł o tym http://kobieco.pl/olej-makadamia/ :) Może się udać :D

wioletta79 21-04-2017 16:40

Ja tam zdecydowałam się pogodzić z celulitem i rozstępami. Prawie każda kobieta to ma tylko nam się wydaje, że modelki i aktorki są idealne. Tak naprawdę to wszystko photoshop.
Każda z nas ma jakieś niedoskonałości, po co się tym przejmować :)

maria1992 22-04-2017 15:07

Cellulit dotyka chyba każdą z nas, nawet te dziewczyny, które są szczupłe. Można z nim powalczyć dietą, masażami, ruchem czy zabiegami u dermatologa. Ja co wieczór robię sobie masaż, od dołu nóg w górę ciała aż do talii, ze szczególnym uwzględnieniem ud i pośladków. Taki masaż czasem robię "na sucho", a czasem z użyciem olejku (obecnie tropikalnego kokosowego od Bielendy) i cellulit nie jest tak bardzo widoczny. Ważna jest jednak systematyczność.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.