Forum Mamotoja.pl

Forum Mamotoja.pl (http://forum.mamotoja.pl/index.php)
-   Kosmetyki dla mamy (http://forum.mamotoja.pl/forumdisplay.php?f=257)
-   -   Cellulit moją zmorą (http://forum.mamotoja.pl/showthread.php?t=4725)

bleu 20-12-2010 17:36

Odp: Cellulit moją zmorą

Cytat:

Napisał Ewelinaaa (Post 229157)
Jeszcze przed ciążą stosowałam olejek antycellulitowy Mamamil (teraz używam z tej firmy kremu na rozstępy) i masowałam uda i pośladki specjalną rękawicą do masażu z plastikowymi wypustkami. Naprawdę było widać efekty po 2 miesiącach. dodatkowo chodziła na fitness i jadłam mniej fast foodów haha ;) a teraz jestem w ciąży wiec cała praca poszła na marne, za rok będę znów się tym martwić :)))

Też polecam ten olejek antycellulitowy Mamamil. Ja co prawda nie jestem w ciąży (jeszcze), ale już teraz postanowiłam zacząć dbać o siebie na wypadek gdyby ciąża się przytrafiła. Wiem, że lepiej zacząć stosować takie kosmetyki znacznie wcześniej, niż po fakcie "pluć sobie w brodę", że tego zaniechałam. Ja do masażu używam rękawicy sizalowej, ale zanim nałożę kosmetyk. Dopiero po kilkuminutowym masażu, wcieram olejek kolistymi ruchami. Na koniec trochę masażu szczypankowego i gotowe :-) Poza tym staram się nie jeść słodyczy (choć to bywa trudne) i oczywiście ćwiczę. Raz jest to fitness, a raz rowerek. Polecam takie działanie na kilku płaszcyznach.

nasic 07-03-2011 12:53

Jednak same kremy, czy olejki nie pomogą w walce z cellulitem. Dobrze jest zadziałać kompleksowo na skórke pomarańczową. Np. program stop-cellulit zakłada odpowiednią dietę, suplementację oraz terapię falą akustyczną. Wydaje mi się, że takie działania najskuteczniej usuną ten nieszczęsny problem.

inesita28 12-03-2013 23:47

Masaże rękawicą, bądź taką szczoteczką z kółeczkami.Strumień zimnej wody. Pić trzeba dużo wody i zielonej herbaty, stosować peeling. Balsamy na cellulit. Tabletek bym nie brała.

evelinek13 13-03-2013 14:32

ostatnio kupilam sobie krem na codizen firmy AA seria help do suchej skory:) REWELACJA!!!! wspanialy krem idealnei nawilza, latwo sie wchlania

agniecha1793 27-03-2013 09:54

ja polecam kapsulki CeluOff. sa troszke drogie ale mojej mamie pomogly. Widzialam gdzies na internecie mozna zamowic bezplatnie 30kapsulek. Podobno czuc to w udach;p jakies mrowienie czy cos;P

esmeralda2 12-04-2013 13:50

ja ostatnio zaczęłam stosować się do zaleceń o których przeczytałam w takim artykule w serwisie o urodzie i faktycznie muszę przyznać, ze jak zmieni się dietę i będzie się piło dużo wody mineralnej to można widocznie redukować skórkę pomarańczową

malzowinka 15-11-2013 20:43

Ehh tylko skąd wziąć samozaparcie, ja stosuje detocell a jeszcze czasami zapomną o nim, teraz ustawiłam sobie budzik. Nie mam siły ćwiczyć po całym dniu z córkami, trochę się odchudzam i mam nadzieję, że ogarnę temat.

Julieee 17-04-2014 08:50

Prawda jest taka, że najskuteczniejszym sposobem na cellulit są odpowiednie ćwiczenia. :)

taiwona 03-07-2014 06:13

Ja również walczę z tym od długiego czasu :( Niestety ale kosmetyki na mnie nie działały .Zastanawiam się czy nie jest to jedynie efekt reklamowy ponieważ tak na logikę to jak kremy mogą sprawić, że cellulit zmaleje? Chyba jest to jednak totalnie niemożliwe...
Za to wiecie co sprawia, że widzę pewne efekty? Bańki akupunkturowe.
Robisz sobie masaż sama albo ktoś Ci robi (trzeba jednak obejrzeć sobie filmik instruktażowy). Nie jest to takie przyjemne ponieważ czasami robią się siniaki ale zauważyłam,że jednak jest skuteczne.

beatris20 04-12-2014 18:47

Ach ten celulit. Jakby nie było najskuteczniejszą metodą na to paskuctwo jest ..-dieta bogata w warzywa i owoce, wyeliminowanie soli, produktów przetworzonych, mniej tłustego i oczywiście ruch- bieganie, rower i basen.
Jeśli chodzi o kosmetyki- chmm myślę że pomagają , ale same celulitu nie zlikwidują. Bardzo dobry jest peeling kawowy taki domowej roboty, swego czasu używałam Elancyl na noc- muszę przyznać że efekty były. W ogóle skóra zrobiła się ładniejsza, zdrowsza.
A co do baniek - chmm nie radzę eksperymentować na sobie- to jest rewelacyjny zabieg ale naprawdę doświadczona osoba powinna nam go zrobić. Kurs masażu takimi bańkami kosztuje kilkaset złotych , ale trzeba poznać zasady bezpiecznego stosowania i oczywiście nie u każdego mogą być wykonywane.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.