Wróć   Forum Mamotoja.pl > Blogi > Domowe finanse
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Witam na moim blogu
Oceń ten wpis

Extraportfel Lendon - moja opinia

Dodany 19-04-2017 o 13:02 przez stardove
Ogólnie wszędzie się mówi jakie to straszne te wszystkie firmy są, że lichwa itp. To ja dzisiaj przedstawię nieco inny punkt widzenia.

Tak, zgadza się oprocentowanie jest absurdalne. Do tego opłaty, windykacje straszne zdzierstwo, ale bardziej winę upatruję w osobach, które korzystają z takich firm niż w samych firmach, które stwarzają możliwość do takiego pożyczania.

Z pożyczek można skorzystać, ale z głową.

Co ciekawe ze względu na dużą konkurencję na tym rynku, bo firm tych przybywa chyba z dnia na dzień (nie wiem jak ona się tworzą i mnożą tak szybko), ale stwarzają ciekawą opcje dla osób, które mają sporadyczne i chwilowe potrzeby pożyczenia niewielkiej kwoty na krótki okres.

Otóż jak już wspomniałam ze względu na dużą konkurencję sporo tych firm, aby przyciągnąć klientów oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. One są rzeczywiście za darmo jeśli oddamy wszystko w wyznaczonym terminie. Jak mamy wątpliwości, czy się wyrobimy w terminie to lepiej takie pożyczki omijać szerokim łukiem, bo potem opłaty są bardzo duże. Jednak gdy brakuje nam kilkuset złotych do pierwszego i wiem, że dostaniemy zaraz wypłatę lub jakieś inne pieniądze to możemy taką pożyczkę wziąć na okres najczęściej do 30 dni za darmo i oddać tyle ile pożyczyliśmy. Jeśli zajdzie potrzeba w przyszłości kolejnego pożyczenia to trzeba wybrać już inną firmę, która oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, bo branie drugi raz w tej samej jest bez sensu, gdyż poza promocją są one bardzo drogie.

Jest w tym wszystkim jednak jeden haczyk, który opiszę wam na przykładzie Lednon i Extraporftel.

Otóż obie te marki należą do tej samej firmy. Obie oferują pierwszą pożyczkę za darmo, ale jako że to jedna firma jeżeli skorzystamy z oferty pierwszej darmowej pożyczki Lendon, a potem to samo zrobimy w Ekstraportfel, to prawdopodobnie za drugą nam nalicza normalne oprocentowanie i opłaty, bo w końcu nie będzie to już pierwsza pożyczka w tej firmie, a makra tu nie ma znaczenia. Zdiagnozowanie nazwy spółki jest w tym przypadku dość trudne bo pojawia się tam kilka nazw na ich stronach, więc trudno powiedzieć. Ogólnie w sieci są dość dobre opinie o Extra Portfel ale trzeba wziąć nawias. Obie te marki to w końcu firmy pożyczkowe, a w przypadku takich firm zawsze wskazana jest wzmożona czujność.

Tu jeszcze można przeczytać opinie o Lendon http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/...-pozyczce.html

Sam Lendon ma nieco gorszą ofertę pierwszej pożyczki niż Extraportfel, bo w Lenond możemy pożyczyć za pierwszym razem za darmo do 1500 zł na okres do 30 dni, a w Extra portfel do 2000 zł na okres do 45 dni.

Innym przykładem wielomarkowej firmy oferującej darmową pożyczkę pod wieloma nazwami jest Ferratum Bank do którego należy między innymi Ekspres Kasa, KasaTAK, są też pośrednicy typu Ofin, a wszystko to obsługuje Ferratum Bank w którym można wziąć pierwszą pożyczkę tylko raz. Kolejny przykład to Filarum i SohoCredit, następny NetCredit i Incredit i pewnie jeszcze by się sporo znalazło.

Dlatego w przypadku takich firm należy być bardzo uważnym, co i od kogo się pożycza.
Wszystkie komentarze 1

Komentarze

Nieprzeczytane
Można skorzystać takich promocji, ale trzeba uważać, bo to różnie bywa z takimi firmami.
Dodany 16-09-2017 o 14:52 przez Sadra Sadra jest offline

Najnowsze wpisy stardove

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.

Redakcja | Reklama | Regulamin | Polityka Prywatności
Copyrights 2010 Edipresse Polska S.A.
Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.