Wróć   Forum Mamotoja.pl > Blogi > Blog o życiu i finansach rodziny
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Na blogu znajdziesz informacje o moim życiu, finansach i rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi.
Oceń ten wpis

Darmowa pożyczka w Vivusie?

Dodany 12-10-2015 o 10:33 przez meteso
Uaktualniono 30-10-2015 o 07:01 przez meteso (błąd merytoryczny)
Potrzebowałem zastrzyku gotówki i zdecydowałem się na Vivusa, mając jednocześnie obawy o koszt pożyczki. Zastanawiałem się jeszcze nad pożyczką od znajomych albo rodziny, ale zależało mi na czasie. Wziąłem, więc pożyczkę w chwilówce i mogę na swoim przykładzie opisać jak wyglądają koszty. Poniżej znajdziesz moją opinie o firmie vivus i opis pożyczki, którą wziąłem. Sprawdzisz czy zaciągnięcie chwilówki w firmie pozabankowej ma sens i jest rzeczywiście bezpłatne.

Opinie o VIVUS-ie

Dlaczego wybrałem Vivusa? Skusiła mnie reklama, gdyż obok Wongi i Povidenta jest to jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Nie szukałem małej firmy typu „krzak”, lecz właśnie sprawdzonego pożyczkodawcę. Przewertowałem więc fora i blogi finansowe, szukając recenzji tzw. pierwszej darmowej pożyczki. Znalazłem np. opinie o Vivisie wśród klientów.
Obawiałem się o to czy moje dane osobowe podawane firmie będą bezpieczne. Nie powierzyłbym ich chwilówce, do której nie mam żadnego zaufania. Jednak recenzje pożyczkobiorców VIVUS-sa okazały się wystarczająco dobre. Zdecydowanie przeważały te pozytywne, zaś negatywne opnie były w mniejszości.

Pierwsza pożyczka za darmo

Wczytując się w prezentowany przez blogera opis firmy pożyczkowej Vivus, znalazłem istotny fakt. Otóż okazało się, że darmowa jest pierwsza pożyczka. Dokładnie ujmując temat, to bezpłatnie otrzymamy pierwszą chwilówkę w Vivusie do kwoty maksymalnej 1600 zł. Oczywiście można regulować suwakiem na stronie zarówno czas, na jaki udzielana jest pożyczka, jak i kwotę, o jaką wnioskujemy. Maksymalny okres udzielenia dla darmowej chwilówki to 30 dni. Tylko nowy klient Vivusa, który nie korzystał wcześniej z szybkiej gotówki, może wziąć pożyczkę za darmo. Starzy klienci, którzy powierzyli już swoje dane osobowe Vivusowi nie będą mogli skorzystać z pierwszej pożyczki bez opłat. Rozwiązaniem tego problemu jest zaciągnięcie zobowiązania na np. współmałżonka albo współmałżonkę.

Na podstawie BIK firma zadecyduje o przyznaniu chwilówki

Vivus jak większość firm pożyczkowych sprawdza rzetelność pożyczkobiorcy w odpowiednich spisach. Najczęściej są to Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowy Rejestr Długów (KRD). Jeżeli nie miałeś nigdy problemów w BIK i KRD to na pewno dostaniesz pożyczkę. Ja także ją otrzymałem, posiadając czysty BIK. Jednak w moim przypadku nie udało się pożyczyć 1600 zł. Uzyskałem chwilówkę w wysokości 1200 zł. Co i tak jest moim zdaniem dobrym wynikiem, porównując z ofertą Wongi, gdzie miałem propozycję otrzymania maksymalnie 800 zł.

Spłata w terminie to brak odsetek

Reklama Vivusa nie kłamała. Spłaciłem pierwszą pożyczkę w czasie 30 dni i oddałem dokładnie tyle ile pożyczyłem. Bez odsetek, opłat manipulacyjnych, czy też innych ukrytych kosztów.
Co ważne w bazie Vivusa figuruję już jako rzetelny pożyczkobiorca. Więc propozycję kolejnej pożyczki gotówkowej otrzymałem na zasadach dużo lepszych, od stawek rynkowych. Czy z niej skorzystam? Byś może kiedyś tak, w chwili gdy będę nagle potrzebował kapitału, na pewno. Ostrzegam jednak przed braniem szybkich pożyczek w chwilówkach osoby, które nie są pewne czy będą mogły oddać dług w terminie. Wtedy nie warto ryzykować, gdyż odsetki będą wysokie.
Mam też do wyboru, inną opcję. Zdecydowanie tańszą i prostszą. Przy kolejnej pożyczce wybór innej firmy, która zaoferuje mi pierwszą pożyczkę za darmo. Jest ich coraz więcej na rynku, więc mam z czego wybrać.
Opublikowany w Finanse
Komentarze 2
Wszystkie komentarze 2

Komentarze

Nieprzeczytane
Dzień dobry,

Z tytułu akapitu wynika, że to BIK decyduje o przyznaniu chwilówki. Muszę sprostować tę informację, ponieważ Biuro Informacji Kredytowej nie podejmuje decyzji o udzieleniu lub nieudzieleniu chwilówki czy kredytu. Decyzja o przyznaniu kredytu jest zawsze samodzielną decyzją instytucji, w której dana osoba ubiega się o kredyt. Rola BIK ogranicza się do przekazania informacji o historii kredytowej klienta. BIK nie przekazuje ponadto żadnych rekomendacji.
Na podstawie informacji zawartych w historii kredytowej oraz w oparciu o zdolność kredytową oceniane jest ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Ostateczna decyzja zależy wyłącznie od instytucji finansowej, w której złożyło się wniosek o kredyt lub pożyczkę.

Pozdrawiam,
eRzecznik BIK
Dodany 14-10-2015 o 09:37 przez erzecznikbik erzecznikbik jest offline
Nieprzeczytane
Dziękuje za zwrócenie uwagi, akapit poprawiłem, tak aby lepiej wyrażał moje słowa :-)
Dodany 30-10-2015 o 07:02 przez meteso meteso jest offline

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.

Redakcja | Reklama | Regulamin | Polityka Prywatności
Copyrights 2010 Edipresse Polska S.A.
Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.