Wróć   Forum Mamotoja.pl > Blogi > Blog o życiu i finansach rodziny
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Na blogu znajdziesz informacje o moim życiu, finansach i rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi.
Oceń ten wpis

NEST Bank utrzymuje darmowe konto

Dodany 26-09-2018 o 21:26 przez meteso
Można powiedzieć, że na rynku mamy do czynienia z lekkim ewenementem. Otóż, podczas gdy inne instytucje finansowe podnoszą opłaty, Bank NEST nadal utrzymuje konto za 0 złotych. Skutecznie odbierając klientów części swoich konkurentów. Zwłaszcza tym bankom, które w ostatnim czasie nieco przesadziły ze skalą podwyżek tabeli prowizji.

Co ostatnio wcale nie było rzadką sytuacją i wpłynęło na pogorszenie opinii na temat części sektora bankowego. Nie wnikam w szczegóły podwyżek taryf, jakie dotknęły klientów. Jednak za większością z nich stoją decyzje polityczne. Takie jak nakładanie nowych podatków na ten sektor naszej gospodarki.
Cytat:
Rządzący wiedzieli że banki aby to sobie zrekompensować sięgną do kieszeni klientów.
Jednak pozyskanie kolejnych pieniędzy było silniejsze więc zafundowali nam te podwyżki opłat świadomie. Na szczęście są jeszcze rachunki, które dają nam możliwość ich uniknięcia.

Opinie o Nest Banku nadal pozytywne

Nie sposób pisząc o Nest Banku nie wspomnieć o opiniach klientów. Najczęściej dotyczą one popularnego produktu osobistego, jakim jest Nest Konto. Zdecydowanie przeważają oceny pozytywne. Za sprawą braku opłat za prowadzenie i użytkowanie rachunku. Przyznam, że początkowo sam do tych rewelacji podchodziłem nieco z dystansem. Jednak po przeczytaniu wielu recenzji na blogach finansowych, zdecydowałem się przetestować ofertę na własnej skórze. Dziś z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie żałuję i Nest Bank opinie z mojej strony otrzymuje pozytywną. Bank okazał się instytucją, która ni kłamie. Opłaty za rachunek są prawie wyeliminowane do zera. Nielimitowane i w pełni bezpłatne są krajowe przelewy. O ile tylko oczywiście wykonujemy je samodzielnie przez sieć internetową. Jednak to przecież jest standard w teraźniejszych czasach. Prawie nikt już nie chodzi do oddziału, aby zlecić taką prostą operację. Mamy 21 wiek i tego typu transakcje nie wymagają już udziału pracownika banku. Więc wykonując operacje samodzielnie nie generujemy dodatkowych kosztów dla banków.

Karta do rachunku

Opisując NEST Konto prowadzone i rozliczane w złotych polskich, nie mogę pominąć karty do konta. Plastik ten to popularna karta debetowa. Taka, jaką posiadają w swoich portfelach dziesiątki tysięcy Polaków. Jednak różni się od innych kart pewnym istotnym faktem. Mianowicie nie pobierane są z tytułu jej użytkowania dodatkowe opłaty. Nie ma prowizji miesięcznej oraz rocznej, jeśli tylko jest to Twoja pierwsza debetówka wydana do konta osobistego.
  • 0 zł za wydanie karty
  • 0 zł za jej użytkowanie
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju
W przypadku kolejnej karty dla tego samego użytkownika rachunku bankowego naliczana już będzie opłata. Nie jest ona wysoka i w przypadku konta rozliczanego w Banku NEST w PLN wynosi tylko 25 złotych rocznie. Polecam, więc nie gubić plastiku i o niego dbać, aby służył jak najdłużej bez dodatkowych kosztów.

Transakcje zbliżeniowe

Warto wspomnieć o przydatnej funkcjonalności karty. Nie są to tylko płatności z użyciem kodu PIN, lecz zyskujące nadal na popularności transakcje zbliżeniowe w NEST Banku. Standardowo limit takiej operacji to maksymalnie 50 złotych. Do tej kwoty możesz użyć plastiku bez wpisywania 4 cyfrowego kodu bezpieczeństwa. Wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcesz zapłacić zbliżeniowo kartą. Następnie poczekać na wyświetlenie kwoty, jaką trzeba uiścić. Następnie zbliżasz kartę do czytnika i dokonujesz płatności. Wykonanie operacji jest sygnalizowane mignięciem diod na terminalu i czasami sygnałem dźwiękowym.

Oczywiście transakcje tego typu da się wyłączyć w Nest Banku. Tak aby za każdym razem wpisywać kod autoryzacyjny PIN, zwiększając poziom swojego bezpieczeństwa. Tym bardziej że opłaty nie są naliczane zarówno w przypadku zwykłych operacji, jak również zbliżeniowych.
Dlatego nadal jestem zdania, że jeżeli ktoś chce mieć konto bez opłat, to najlepszy aktualnie wybór.
Opublikowany w Bankowość
Komentarze 0
Wszystkie komentarze 0

Komentarze

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Redakcja | Reklama | Regulamin | Polityka Prywatności
Copyrights 2010 Edipresse Polska S.A.
Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.