Wróć   Forum Mamotoja.pl > Blogi > evcias
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Oceń ten wpis

Badania prenatalne

Dodany 01-04-2011 o 09:49 przez evcias
Bałam się ich jak diabeł święconej wody.
Nie byłam do nich w ogóle przekonana i chyba nadal nie do końca uważam je za sensowne. To są i tak tylko badania przesiewowe pod kątem 3 najczęściej występujących chorób na tle chromosomalnym, tj.: zespół Downa, zespół Edward'a i zespołu Patau. A co z pozostałymi możliwymi mutacjami chromosomów. Przecież są ich setki jak nie tysiące. ... tyle stresu, a i tak nie ma się pewności, że wszystko jest OK. A poza tym po co? Skoro ja i tak nie byłabym w stanie przerwać ciąży. Jedynie przemawia do mnie sens robienia USG prenatalnego. Wykonując to badanie możne się dowiedzieć czy wszystki narządy wewnętrzne dziecka są prawidłowe. I ewentualnie jeżeli coś się okaże nie tak to można leczyć operacyjnie i to jeszcze w brzuszku lub natychmiast po porodzie. Mnie czaka jeszcze kolejne prenatalne USG między 20-24 tyg. ciąży. Na szczęsice nie mam już tak dużego stresu, chyba udało mi się go trochę oswoić
Pozdrawiam wszystki mamuśki
Wszystkie komentarze 0

Komentarze

Najnowsze wpisy evcias

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Redakcja | Reklama | Regulamin | Polityka Prywatności
Copyrights 2010 Edipresse Polska S.A.
Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.